Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Abban az esetben ha Microsoft...

Abban az esetben ha Microsoft Word ba a szöveg egyes részleteit nem tudom ki másolni egy szere csak külön külön miképp tudom ki másolhatóvá tenni egy szere is?

Figyelt kérdés
Az úgy néz ki hogy mikor bele kattintok ezekbe a szöveges részekbe szaggatott vonalú keret veszi körül a szöveget így azt a részt nem jelöli ki.
2016. júl. 31. 15:14
1 2
 1/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Csak tipp : táblázat a táblázatban vagy szövegdoboz. (erre utal a körben lévő szaggatott vonal.


Megoldása, ha megszünteted a a táblázatot vagy a szövegdobozt.


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2010 es angol nyelvű word be hogy tudom meg szüntetni?
2016. júl. 31. 17:35
 3/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Csak magyar wordom van igy az angol passzolnám.


De copy-paste módszerrel simán megy minden wordben (modjuk elég macerás dolog).


Kijelölöd az adott részt, olyan helyre viszed a kurzort ahol jó helyen lesz (A kijelölhetetlen rész elé vagy mögé) majd beilleszted, megcsinálod a többi résszel is majd a kijelölhetetlen részt (táblázat szövegbox) törlöd.


Ha a rész táblázat akkor még esetleg szóba jöhet a következő módszer :


Belekattintasz a táblázatba majd a "Táblázateszközök" - "Elrendezés" menű pontjában "Szöveggé alakítás" menüpontot választva átalakitja a táblázatot szöveggé.


Ezt elvileg angol vordben is egyszerű megcsinálni, mivel a "Táblázateszközök" A menűszallag utolján sárga kiemeléssel jelenik meg, "Elrendezés" menűpont pediglen ebben a sárga kiemelésben a második fül. A "Szöveggé alakítás" pediglen e menüpont jobb oldalán felülről a második lehetőség.


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát fogalmam sincs hogy csináljam. Sehogy nem akarja az igazságot. De am ha külön külön kéne bajlódnom mind el az sem lenne jó mert ugyan itt tartanék. Külön külön ki tudom jelölni ha bele lépek a szövegbe. Sőt még úgy is ha ctrl a val az egészet ki jelölöm. De ha txt be akarom át másolni úgy csak a kereten kívüli szöveget teszi át. Az kb a teljes szövegnek csak a fele.
2016. júl. 31. 19:12
 5/14 coopper ***** válasza:

Külön külön nálam azt jelenti, hogy egyessével, de próbálhatod a CTRL + a külön-külön kattintásokat illetve kattintások helyet inkább húzással történő kijelölést, (Szöveg elejétől a szöveg végéig vagy fordítva, szöveg végétől a szöveg elejéig, de csak egy cellán belül).


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát most nem értelek. Pont ez a lényeg a problémám nem tehetem ctrl a val. Kijelöli meg minden de nem másolja át a teljes szövegtartalmat txt be. Csak a felét amik nincs ennek be keretezve.
2016. júl. 31. 20:12
 7/14 coopper ***** válasza:

Ki beszélt itt a CTRL A-ról ?


Szábványos Windowzos "multi line" tehát több soros kijelölés a CTRL billentyű nyomvatartása melleti kattintás (és vagy szöveg kijelölése húzással). Én erről beszélek.


Tehát ha nem akarod egyessével kijelölgetni, azokat amit nem jelöl ki, akkor a CTRL billerntyű lenyomása mellet tudsz több sort (cellát) kijelölni (és nincs semmiféle "CTRL+A").

2016. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát figyelj egyszerűen nem másolja be a szöveget. txt be nem. Próbálom minden hogy már fejen is álok neki de semmi. Nem teszi be.
2016. júl. 31. 22:04
 9/14 A kérdező kommentje:
az a szöveg szaggatott vonalas dolog miest bele kattintok megint meg jelenik. A vonal keret le jött. De az semmit sem befolyásolt neki.
2016. júl. 31. 22:06
 10/14 A kérdező kommentje:
Le magyaírítottam. szövegdoboznak nevezi azt a dolgot. Sehogy nem találom mivel szüntetthető meg. Nincs olyan funkció hogy ki kapcsolás.
2016. júl. 31. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!