Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes a régi vedeókártya...

Érdemes a régi vedeókártya drivert eltávolítani az új videókártya beszerelése előtt?

Figyelt kérdés
2016. aug. 3. 23:04
 1/10 Hominida ***** válasza:
Érdemes lenne, bár nem fontos. Viszont nemigen fog sikerülni, amíg a Windows használja a régi kártyát.
2016. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Baromság amit az 1-s válaszoló ír.

Mert amikor telepíted a win-t akkor is megjeleníti a képet pedig nincs driver, csak ami alapból van a win-be.

-Tehát igen eltávolíthatod működés közben is, ha nagyon eltér pl ATI(AMD)-ről váltasz NVIDI-ra akkor pláne érdemes.

-De a mai windows-k eléggé 'értelmesek' már, és nem gond a kártya cserje után se, de inkább előtte ha lehet.

Az-az:

1. driver eltávolítása

2. Gép kilapcs

3. VGA csere

4. Gép indítása

5. Wint 7-től a driver-t automatikusan megkeresi

- de ha nem elégszel meg vele és kell a pl ATI-nál a CCC akkor megkeresed a gyártó oldalán és telepíted manuálisan, vagy a hozzá kapott lemezről, de az nem biztos, hogy a legfrissebb.

2016. aug. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kieg az előző válaszomhoz:

A baromságot a második mondatra értettem az 1 válaszolónál.

Az első mondata igen is helyes, tehát érdemes.

-nem megsérteni akarlak #1-s

2016. aug. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hominida ***** válasza:

A telepítéskor a Windows valóban ad egy alapdrivert. Viszont ha már feltetted a kártya saját driverét, akkor engedi annak az eltávolítását? Igaz, ez függhet attól is, hogy milyen Windowsról beszélünk, de engem meglepne, ha frissítés helyett az eltávolítást megengedné.


Egyébként a dolog csak érdekesség, mert az új kártyával való első találkozásakor természetesen megvizsgálja, hogy a már fenn lévő driver használható-e, és ha netán úgy dönt, hogy jó lesz az is, akkor is lehet a kézi frissítését kérni. Ha nem jó, akkor nem törli, de soem indítja el többé.

2016. aug. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amd-s kártyáról váltok nvidiára. Tehát több mint valószínű hogy akkor törlöm. És én úgy tudom hogy erre vannak külön programok is. Tudnátok hozzá linket adni? Illetve van Driver Booster 3-am az majd megtalálja a legújabb drivereket.
2016. aug. 4. 09:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Felesleges külön programmal eltávolítani egyszerűen a programok hozzáadása eltávolításánál a CCC-t (ha telepítetted) eltávolítod és az eszközkezelőnél a VGA illesztő programját törlöd.

A Driver Booster 3 és társait meg gyorsan felejtsd el, mert több kárt okoz mint hasznot. Csak is manuálisan keress drivert és telepítsd. De ha Win 7 vagy afeletti rendszert használsz akkor nem is kell keresned, mert megtalálja és telepíti. (de csak a drivert) ha szükségét érzed a plusz beállításoknak akkor persze lehet ezt a CCC-t (ATI-nál) is feltenni, NVIDIA-nál nem tudom milyen programja van, Én ATI párti vagyok :).

De ismétlem nincs semmi gond akkor se ha csak a CCC-t eltávolítod és kártya csere.

2016. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A programok telepítése és törlésénél nem találom a CCC-t viszont a kereső-ben kiadja és le is tudom vele törölni a drivert. Viszont a CCC-t miért nem találja a programok telepítése és törlésénél? Olyan van hogy AMD catalyst controll center meg Raptr
2016. aug. 4. 14:05
 8/10 Hominida ***** válasza:
Maga a driver az Eszközkezelőből kiválasztott elem tulajdonságai között érhető el.
2016. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"AMD catalyst controll center"

CCC===AMD Catalyst Controll Center

2016. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van erre egy jó kis program DDU a neve keress rá. Display Driver Uninstaller.
2016. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!