Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OBS nem működik?

OBS nem működik?

Figyelt kérdés
Ezt a hibát írja ki: [link]

2016. aug. 4. 21:34
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Nem tudta aktiválni a DirectX 10-es funkciókat, ennek 3 okot ír:

1. A videokártya nem támogatja a DirectX 10-et (a chipset specifikáció szerint igen)

2. Vista rendszer van telepítve "Platform frissítés" nélkül (a kép szerint inkább Win7 lehet)

3. A videokártya illesztőprogramja (driver) elavult.


Először a driver-t próbálnám frissíteni.

[link]

2016. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen windows 7. Na most nem vagyok otthon a chipset-es dolgokban. Dxdiag szerint DX 11 van fent.
2016. aug. 5. 00:41
 3/7 CspCsj ***** válasza:

DirectX Control Panel (dxcpl) programmal emulálhatod a DX10-et.

Sok videót lehet találni a beállításról: https://www.youtube.com/results?search_query=obs+directx


Fontos, hogy a rendszerednek megfelelőt kell futtatni a programból: 32/64 bitest. (a videók leírásában általában van link a programhoz, de külön is rákereshetsz)

2016. aug. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen alapból én is rákerestem viszont ezek fake videók. Nem működik.
2016. aug. 5. 09:30
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Az otthoni gépen az Intel 4500-nál is régebbi videokártya van (Intel 3100) így kipróbáltam és itt is ilyen hibát adott, de az elsőnek kipróbált dcpl.exe működött:

[link]


Csináltam is gyorsan képmentést példának, előtte-utána:

[link]

2016. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen megvan a probléma. Az angol fórumokon azt mondták, hogy elvileg windows 7 alatt nem működik és 10-re váltottam és ott tényleg működik. Csak hát ez a hackelt cucc szétlagol :D Pedig anno a 32 MB-os videókártyával is jól ment és nem hinném, hogy az erősebb lenne :D
2016. aug. 5. 23:18
 7/7 CspCsj ***** válasza:

Az emulálás miatt nem hardveresen hanem szoftveresen csinál dolgokat, így jóval lassabb.

Talán a régi OBS verziót kellene megszerezni, amivel még jól futott.

Majd kipróbálom Win7-tel is, szerintem ott is működnie kell.

A dxcpl a Microsoft SDK része, így verziófüggő lehet, hogy melyik rendszerrel működik.

2016. aug. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!