Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, amelyben...

Van olyan program, amelyben be lehet állítani a videók hangerejét?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy össze akarok vágni egy két videót, de van köztük olyan, amelyik nagyon halk, és van olyan is, amelyik nagyon hangos a többihez képest.

2016. aug. 4. 22:17
 1/3 Hominida ***** válasza:

Ha 1 vagy 2 csatornás a hang: Audacity, Goldwave, ehhez hasonló hangszerkesztőkkel nyisd meg a videót, és a hangsávot kapod meg szerkesztésre. Elvégzet a hangerő és egyebek korrekcióját, kimented WAV-ban, utána konvertálod az eredeti hangformátumra (MP3, AC3, AAC), erre szolgáló programokkal. Amikor ez megvan, akkor a kész hangsávot a videóra ell visszaillesztened, eltolás nélkül. Ehhez vagy "demuxolnod" kell a videósávot, majd "muxolnod" az új hangsávval, vagy (AVI esetében a VirtualDubMod tud ilyet) egyszerűen törlendőnek jelölöd a régi hangsávot, megadod az újat, és kimented. Ügyelj rá, hogy a videót ne kezdd újratömöríteni, mert fölösleges és macerás.


5.1 és hasonló hangsávokhoz az elv ehhez hasonló, de azt én a Sony Vegasszal bontatnám sávokra, de 5.1-es hangsávot én még soha nem illesztettem vissza videóhoz (2 csatornásat szoktam), azt talán valaki más elmondja itt.

2016. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Szerintem ezt a videószerkesztőknek tudniuk kell. Próbáld meg mondjuk Windows Movie Makerrel, VideoPaddel, vagy amit még a keresősorral találtál:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vide%F3szerk..

2016. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hominida ***** válasza:
A videószerkesztőkkel az lehet a baj, hogy újra akarják renderelni az egész videót. Ha ezt sikerül megakadályozni, de az összeillesztést megcsinálja, akkor persze, jó a videószerkesztő is.
2016. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!