Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Steam játékot hogy lehet...

Steam játékot hogy lehet eladni? Több játékom közül 1db-ot eltudok adni a Steam profilomból?

Figyelt kérdés

Van Steam profilom, van rajta 5db játék.

Ebből 1db-ot szeretnék eladni.


Hogy lehetséges ez?


Szoktam látni, hogy hardveraprón, meg itt-ott hirdetnek eladó Steam-es játékokat.

A pontos menete érdekelne, h ha meghírdetem és elkel a játék, akkor, hogyan adom át a másiknak.

Olyan infót kaptam, h ilyenkor "kódot" adják át, viszont én amikor megvettem a játékokat nem volt kód, csak megvettem, és töltöttem , telepítettem.


Biztos van ennek valami módja. Az érdekelne, h pontosan mi.


Köszönöm szépen :) :)



2016. aug. 6. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem adhatod el másnak, nem is lehet. A teljes fiókhozzáférést kellene átadnod.

A pénz-visszafizetés azokon a játékokon érvényesíthető, amit 2 héten belül vettél és 2 óránál többet nem játszottál vele. Minden más esetben végérvényesen a profilodhoz kerül rögzítésre a játék.


A profilt eladni szintén tilos, letilthatják a teljes fiókot érte, így nem fognak ezért fizetni.

2016. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges.
2016. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Használt steames játékot nem árulnak sehol, kulcsokat szoktak eladni amikhez pl bundle ből jutottak hozzá.
2016. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Amarok Tonrar ***** válasza:
A játékok a fiókodhoz vannak rendelve, attól nem lehet őket elválasztani. A fiók nem a tulajdonod, nem kereskedhetsz vele, az egészet törölhetik, ha rájönnek (nem nehéz). Te csak kódokat kaptál, amik jogosultságod adnak arra, hogy azon a fiókon játszhass a megvásárolt játékokkal.
2016. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
és amit még nem aktiváltunk azt hogyan adjuk el?
2018. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha van aktiválatlan Steam kulcsod, megpróbálkozhatsz cserefórumokon való eladással. Én két napja adtam el 26 kulcsot majdnem 20 ezer forintért Redditen.

[link]

Érdemes rákeresni a "paypal" kifejezésre, hátha valaki vásárlási szándékkal keres kulcsokat. A [H] (have) szakasz a kínálat, a [W] (want) a kereslet a témacímekben.


Persze ne gondold hogy akár féláron elviszik, egy 60 eurós játék tucatkulcsa (attól tucat hogy egy adott oldalon olcsón megvehető bundle-ben) valahol 4-5-8 euró környékén megy el.

2018. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
és ez hogyan müködik? én elküldöm a kulcsot és várom hogy küldje a pénzt? és ha nem küldi?
2018. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor így jártál. Ezért van reputáció-rendszer kitalálva. Először is külön azonosítani kell magad fiókadatokkal, hogy posztolni tudj a közösségbe. Ha bárkit is átversz, azt csak egyszer tudod megcsinálni, mivel ha tiltólistára tesznek amit a Steam fiókodhoz kötnek akkor te legalább azzal a fiókkal már nem tudsz átverni. Ugyanúgy szégyenfalra kerülsz a közösségi profiloddal. A sikeres kereskedésekről nyilvántartást kell vezetned, ahol az érintett felek igazolják hogy a csere rendben lezajlott. Ez növeli a megbízhatósági faktort.

Csere alkalmával is lehet egyezkedni, két megbízható fél akár szerepet is cserélhet, vagy mindig a kevésbé megbízhatónak kell engednie hogy fair legyen az ajánlat. Egy tapasztalt kereskedő nem fog egy újonccal előre fizetni, ott az újoncnak kell megbíznia abban hogy az átadott kulcsok után ő megkapja a pénzt. Van aki sok kulcs esetén belemegy a részteljesítésbe is, például 10 kulcsonként fizet (bár ez helyzetfüggő, hogy mire szab ki tranzakciós adót a paypal).


Bennem még sosem merült fel hogy átverhetnek. Már maga a felület szűrt hogy ki vehet részt benne, plusz egy tapasztalt eladó bizonyítható nyilvántartással kizárt hogy rossz szándékú legyen.


_______________


Ha ez mégsem tetszene, esetleg G2A-n lehet eladni a kulcsokat, de ott gondolom jutalékot fizetsz a rendszernek. Plusz kezdőként ugyanúgy tapasztalat nélkül nem fogsz megbízhatónak tűnni, és nem biztos hogy tőled fognak vásárolni. Plusz az ilyen szürkepiaci oldalon túl nagy az átverés kockázata, amit szintén az oldal felé fizetett védelmi pénz ellenében lehet csak csökkenteni.

2018. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
akkor ez a reddit megbízható? mert akkor felrakom oda a kulcsaimat még ha csak 4-5Eu kapok az is elég nekem semmire nem jók nem játszom.
2018. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem csak jó tapasztalatom volt velük. /r/indiegameswap esetén nézd át a szabályzatot, mert terjedelmes, és összetett hogy mit kell csinálni ahhoz hogy posztolni tudj, és ne törölje a moderátor bot automatikusan a kommentedet.

Illetve én előbb rákeresnék a többi eladóra hogy mégis milyen áron mennek a kulcsok. Egyrészt azért, hogy ha eladni akarsz akkor reális árat írj (ha túl sok akkor úgyis megjegyzik hogy a piaci áron felül gondolkodsz és nem fogják venni, ha túl alacsony akkor pedig kihasználnak a többiek. Rám is írtak a hétvégén hogy miért adom el áron alul a kulcsokat, mert hogy ő drágábban is megvette volna). Másrészt azért, hogy ha valaki esetleg venné és keresné a kulcsodat akkor csak írsz neki egy kommentet hogy téged érdekel az ajánlat és akkor lehet egyezkedni.

A fórum amúgy főleg a Humble Bundle féle ajánlatok cseréjére van ráállva, mivel több tízezer ember veszi meg vakon a havi játékcsomagot (nem ismert a tartalma amíg kiosztásra nem kerül, így a sok duplikált vagy érdektelen kulcsot itt próbálják elcserélni/eladni), ha neked ezektől eltérő játékod van, talán hamarabb is viszik el.


Hasonló sub még a /r/steamgameswap és az /r/GameTrade - Mindhárom más szabályokkal, más kínálatokkal rendelkezik.

2018. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!