Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régebbi játék, hogyan tudnám...

Régebbi játék, hogyan tudnám beállítani a felbontást, illetve hogy ne nyújtsa szét a képet?

Figyelt kérdés

Most telepítettem fel egy nem mai játékot (Silent Hunter III) a gépemre, amivel régebben játszottam, de akkor még 5:4 arányos monitorom volt (asszem 1280x768)


De a jelenlegi monitoromnak 1920x1080 as a felbontása, és akárhogy próbáltam ügyeskedni, de mindig teljes képernyőn nyitotta meg a játékot úgy, hogy szétnyújtotta az egészet, mert ugye ez már 16:9 es arányú (vagyis ugye nem a régi "majdnem négyzet" alakú, hanem szélesebb "téglalap" alakú)


Erre van valamilyen módszer, hogy úgy nyissa meg a játékot, hogy arányos méretben legyen, tehát ne nyújtsa el széltébe, és a két szélén meg simán fekete maradjon a monitor?


Magán a játékon belül semmilyen grafikai beállítás nincsen, amivel a felbontást lehetne átállítani.



2016. aug. 7. 15:14
 1/7 Gábor_79 ***** válasza:
Milyen márkájú videókártyád van? Én az ilyet driveren belül tudtam megoldani, ami nálam a Crimson volt.
2016. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

AMD Radeon 7870-em van, nézegettem a Catalyst control centert, de ott nem találtam semmi ilyet, ahol állítani lehetne.

Vagy valami más driverre gondolsz?

Meg a monitoromon próbáltam, ott volt valami, ami szerintem az lehet, de nem engedte állítani, meg ki is volt szürkítve, hogy nem lehet. (HDMI kábelem van, nem tudom hogy lehet e köze, hogy amiatt nem engedi)

2016. aug. 7. 21:20
 3/7 Gábor_79 ***** válasza:
Igen, oda volt írva (írtam), hogy a Crimson-on belül történt a felbontás állítása.
2016. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gábor_79 ***** válasza:

Úgy látom még a te kártyádat is támogatja az új driver, de nem fetétlen minden körülmények közt jobb [link]

Nem kizárt, hogy a Catalyst alatt is megoldható, de azt nem használtam sose, mert nem kellett. Így nem tudok javaslatot mondani rá.

Ezt állítottam [link]

2016. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:
(Az első linken belül a Supported Product-ra nyomj és közte lesz a kártya típusod.)
2016. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gábor_79 ***** válasza:

Mellesleg megtaláltam a válszt, egyelőre angolul, de be lehet azonosítani a beállítások közt. Legalsó kép:

[link]

2016. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd holnap megnézem :)
2016. aug. 7. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!