Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom "kiépíteni" az...

Hogyan tudom "kiépíteni" az otthoni hálózatot?

Figyelt kérdés

Itthon én vagyok a "gépzseni", mert nem ért senki ezekhez, csak én, amennyire itthon megtanultam. Van nekem egy gépem, amin Windows 10 Pro van (aktiválva), és van Microsoft-fiókom, amivel bejelentkeztem, és nem volt semmi fennakadás, mindenhez hozzáférek. Van a tesómnak egy gépe, Windows 7 Ultimate-tel. Neki semmi profilja nincs. Ugye mindkét gép egy routerbe megy, és létrehoztam egy otthoni csoportot a hálózatokban, amibe az ő gépével is bejöttem. Ezzel ugye meg tudok osztani dolgokat. De most nem ez a lényeg.


Tölöttem le neki egy .exe fájlt, és nem engedte módosítani, mert rendszergazdai jogosultság kell. Átjövök az én gépemre, nekem is kellett valamihez. Teljesen összezavarodtak a jogok, valamit az ő gépén tudtam, az enyémen nem, és fordítva. Habár az azelőtt volt, mielőtt bejelentkeztem volna Microsoft-fiókomba.


De a lényeg az, hogy hol tudom pontosan beállítani, hogy az én gépemen mindenhez, amihez csak lehetséges, jogom legyen, mert itthon nekem kell mindenhez hozzáférem, ki másnak. És az én gépemen szeretném állítani, hogy a tesóm gépén mit lehet és mit nem lehet csinálni. Mindent szeretnék testreszabni. Az otthoni csoport nem egy nagy cucc, az csak a LAN-os megosztás, de én az egész gépét akarom felügyelni, és elvenni tőle a rendszergazdai jogot, mivelhogy ő is az, de nem tudom, hogy. És még valamihez így sem fér hozzá. Akkor most mi zavarodott össze? Szóval a lényeg, hogy én mindenhez férjek hozzá a gépemen, továbbá az én gépemről tudjam szabályozni, hogy ő mit és mit nem csinálhat.


Például suliban is van a gépen egy mappa, jobb klikk, és ott van a tanárok neve, a rendszergazda neve, és az én nevem. Ott olyan szépen ki van építve, hogy ugye én módosíthatok jelszót, de a tanár, rendszergazda hozzáférhet, és a mappák tulajdonságánál is a rendszergazdánál teljes hozzáférés van, a tanároknál meg nekem módosítás, törlés, ilyesmi.


Amúgy is nagy mániám, hogy mindent szeretek rendben tudni a gépemen, van hogy 5x újrateszek egy programot, mert ha valami nem jó, akkor játszani se ülök le nyugodt szívvel. Az itthoni hálózattal is szeretném maradéktalanul tisztában lenni, és tudni róla. És pontosan megadni, hogy ki mit tudjon.



2016. aug. 7. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt tudod esetleg, hogy bejelentkezel az ő gépéről is microsoft fiókkal, és az a fiók lesz a rendszergazda, és létrehozol egy másikat, a tesódnak (vagy kinek) egy helyi fiókot, ami meg általános user. Ezzel irányítani a gépét nem tudod, viszont te leszel a rendszergazda.
2016. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!