Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Avira free 2016 nektek is...

Avira free 2016 nektek is lassítja a boot időt?

Figyelt kérdés
Nekem a duplájára emelte. Ez normális? vagy valamit állítani kell rajta? De mit?

2016. aug. 17. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Néhány újraindítás után is? Próbálj márt ki, pl PandaFree, de gépfüggő.
2016. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hominida ***** válasza:
A víruspajzsnak induláskor át kell néznie a bootot, ehhez el is kell indulnia, és még utána következik egy rootkit-vizsgálat is. Sajnos ez van.
2016. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sajnos akkor ez tényleg ennyire visszafogja a gépet. :(

Esetleg tudnátok ajánlani olyat ami kevésbé fogja meg, de véd is rendesen?

Ingyenes kéne.

2016. aug. 18. 07:15
 4/9 Hominida ***** válasza:
Én az Avast Free-t használom. De a boot idejét minden megnyújtja. Még szerencse, hogy a bootolást naponta csak egy-két alkalommal kell csinálni.
2016. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Neked az Avast nem fogta le a sávszélességet? Nem lassította le a böngészést és minden más internetes tevékenységet?

Nem tudok választani, mert az Avira 2-3szorosára növelte a boot időt, az Avast miatt lassan töltődnek be az oldalak, az AVG meg úgy lassított mindent ahogy van, a Panda meg szarabb az összes eddiginél.

2016. aug. 18. 16:39
 6/9 Hominida ***** válasza:

A víruspajzs nem csökkenti a sávszélességet. Ha letöltesz egy nagy fájlt, akkor az annyival jön, amennyivel a pajzs nélkül is jönne. Ám ha az a fájl például egy programfájl, akkor a letöltés után a pajzs át fogja nézni, ami feltartja a gépet egy ideig.


Egy honlap betöltődésének ideje nemigen van kapcsolatban a sávszélességgel, mert a sok elem lekérését a távoli gépek válaszideje korlátozza. A pajzs azért dolgozik vele sokat, mert egy honlap kódjában ma már rengeteg szkript van, meg a rengeteg flash fájl, amelyek szintén tartalmaznak programkódot. Ha a szkriptek és flashek letöltését korlátozod, gyorsulni fog a honlap összeállása.


A víruspajzsnak csak többedrendű tulajdonsága a sebesség. Fontosabb a nagy biztonságú vizsgálati technika, a hangolhatóság, a vakriasztások kis száma, a sűrű frissülés, és persze az azonosítható kártevők száma. A lassúság sajnos az ár, amit a vírusíró roh@dékok fizettetnek meg velünk.

2016. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Magyarul igen, lassítja. Most már azt is tudom miért. Köszönöm! Ment a zöld pacsi.

Személy szerint melyik védelmi programot javasolnád ami ésszerű kompromisszumnak tűnhet?

2016. aug. 18. 19:50
 8/9 Hominida ***** válasza:

Nekifogtam, hogy csináljak pár indítási tesztet pajzzsal és anélkül, tűzfallal és anélkül stb., de egészen változatos eredmények jönnek ki, nem tudom az okát. De olyan, hogy az első független alkalmazás elinduálásáig 32-48 másodpercig különböző idők telnek el.(Windows 7 egy közepesen régi gépen.)


Én ingyenes biztonsági programokat használok, és azokban jelenleg kitartok az Avast Free víruspajzs és a Comodo Internet Security tűzfal és viselkedésfigyelő mellett. Az Avast tűzfalát és a Comodo vírusvédelmét kikapcsolom, illetve nem is telepítem. Finoman behangoltam mindkettőt. Sajnos a viselkedésvizsgálónak (HIPS) sorra be kell mutatni az összes használt programot, ez sok kényelmetlenséget okoz, viszont a kérdések egypár nap múlva megritkunak. Onnantól viszont minden sunyiságot megfog, nálam nincs olyan, hogy a háttérben csendben feltelepül egy eszköztár vagy akármi. Ennek viszont az az ára, hogy a riasztásokat mindig el kell olvasni és helyes választ adni rá.


A trükkök közé tartozik az is, hogy az alapértelmezett böngészőm az Internet Explorer, amit viszont tökéletesen letiltottam a tűzfalon. Böngészésre a Firefoxot használom, ami NEM alapértelmezett. Így ha egy program a saját kedvére meg akar nyitni egy honlapot, akkor nemcsak lebukik, hanem nem is sikerül neki.


Megjegyzés: a józan ésszel némiképp szembemenve én semmilyen automatikus frissítést sem töltök le a Windowshoz, kézit is csak megválogatott esetekben. Nem hiszek a Microsoft biztonsági patcheiben, mert ha jók lennének, akkor nem kellene pár naponta letölteni egy újat. Viszont elnehezítik a rendszert és fogyasztják a helyet. Ám mindennek ellenére is csak kicsi esélyt adok arra, hogy adatot lopjanak ki a gépemről, a vírusfertőzést pedig mindeddig elkerültem, csinálok biztonsági mentéseket, szemmel tartom a futó folyamatokat, szóval próbálom tartani a frontot a gazemberek ellen.

2016. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! :)

Felraktam az Avast-ot, egyenlőre elég jó. És nem is lassít annyira, a boot idő is szinte változatlan.

Köszönöm szépen!

2016. aug. 19. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!