Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem ugyanazt a grafikus...

Miért nem ugyanazt a grafikus felületet kapom, ha feltelepítek egy Linux-ot (pl. Ubuntu GNOME), vagy ha feltelepítek egy másikat (pl. Kubuntu, vagy Ubutu MATE), de utólag telepítem a GNOME-ot?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám a legtöbb grafikus felületet eredeti formájában kipróbálni?

2016. aug. 20. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy asztali környezetnek nincs "eredeti" formája, esetleg gyári állapota, de az meg attól függ, hogy pl. az Ubuntuba hogyan integrálták a fejlesztők. Ez valószínűleg különbözni fog attól, amit külön telepítés után látsz.
2016. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az Ubuntu "flavor"-ok fejlesztói (pl Kubuntu, Xubuntu, stb) az adott asztali környezetet (tehát KDE-t, xfce-t, stb) a saját elképzelésük és irányelveik szerint integrálják az adott disztóval.


Én pl minimál ubuntu core fölé telepítettem az xfce-t. mert nekem ez jobban bejött, mint a xubuntu, sokkal gyorsabb is. Egyébként az eredeti asztali környezeteket szerintem önálló telepítéssel a szoftverrepo-ból letöltve lehet legjobban az eredeti formájában kipróbálni.

2016. aug. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
45%
Úgy, hogy nem előre beállítottat használsz, hanem a forrást magadnak fordítod le. Ez az XFCE esetén pár tíz kis programot jelent, a Gnome vagy a KDE esetén pár százat. Vagy olyan disztrót használsz, ami a KISS filozófiát követi, pl. ArchLinux.
2016. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!