Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy telepítsem a Windows-t...

Hogy telepítsem a Windows-t SSD-re?

Figyelt kérdés
Itt vagyok a másik gépen a partícióknál, és azt írja az SSD-re (és amúgy a HDD-re is), hogy nem telepíthető, mert nem biztos, hogy támogatja a bootolást, vagy valami ilyesmit, és előtte ellenőrizzem a BIOS-ban. Akkor most mi legyen?

2016. aug. 20. 21:31
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Milyen Windowst telepítesz? Bebootoltál a telepítőről? DVD -ről vagy Pen drive -ról telepítesz?

UEFI vagy legacy módba van a BIOS?

2016. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pendrive-ról telepítem, és már bebootltam az F2-ből, és már ott voltam, ahol a partíciókat kell kiválasztani.


A többit nem tudom. Már raktam újra gépet, de SSD-vel még nem volt dolgom így.

2016. aug. 20. 21:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Windows 10 Pro
2016. aug. 20. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, leformázod ha kell, létrehozol rajta egy partíciót (~10%-át hagyd meg üresen partíció nélkül, ez növeli az élettartamát), majd kiválasztod és next next next.
2016. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem akarom szétszedni, az SSD és a HDD maradjon egyben, hogy legyen egy C:\ meg egy D:\
2016. aug. 20. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is volt szó, hogy szét kell. SSD-re csinálsz egy partíciót (ami az SSD méretének nagyjából 90%-a legyen, tehát a maradék 10%-ot hagyd az éterben) meg a HDD-re egyet, SSD-re telepítesz így az lesz a C -ként elnevezve, HDD-vel pedig nem kell semmit sem csinálni azon kívül, hogy létrehozol rajta egy partíciót (ha még nincs).
2016. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sikerült.


Méghozzá úgy, hogy F2-ben az SSD tulajdonságaiban HHD ként volt megadva, átváltoztattam SSD-re, mellé még Externalként is megadtam, és egyből engedte partíciózás nélkül az SSD-re rakást.

2016. aug. 20. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!