Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tavaly újonnan vásárolt...

Tavaly újonnan vásárolt laptopon lehet windows xp-t használni?

Figyelt kérdés
Pl. a videókártyához nincs is xp-hez való driver. Windows 7-es driverrel meg gondolom nem fog elfutni.
2016. aug. 21. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minek akarnál rá XP-t rakni? Driver hiányában ne rakj fel XP-t, de lehet, hogy nem is engedné.
2016. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Virtual box-ba raktam fel, régebbi játékokkal játszani. Most hogy ezt tudod, értelmesen is hozzá tudnál szólni?
2016. aug. 21. 23:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Virtualbox esetén sem lesz más szerintem, ugyanúgy problémákba ütközhetsz. És a virtualbox elég sok erőforrást zabál, milyen géped van? Nem lenne egyszerűbb szerezni egy régebbi gépet...? Mert hardveres inkompatibilitás is felléphet. Nem mellesleg van a stílusoson egy kis csiszolnivaló.
2016. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3.: Régi játékokhoz minek vegyek egy leélt gépet/laptopot tudásához képest méregdrágán?? i3 4030u proci, 840m vga, 4gb ram, a 2013-as cod ghost-ot viszi ultrán 19 fps-el. Battlefield 3-al játszok vele multiban, még egyszer szaggatott.
2016. aug. 22. 09:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha valahol sértő volt a stílusom, azért elnézést, nem sértőnek szántam.
2016. aug. 22. 09:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Virtualbox-ban nagyon szaggatnak a játékok, de még a fizetős wmware-ben is. Xp-és játékokat élvezhetően, csak xp-én lehet játszani, ha más op.rendszeren nem indulnak el.
2016. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6.: Köszi! Ezt egyébként tapasztalatból írod?

Egyébként már feltelepítettem rá a gta 3-at, el sem indul a vbox-ban. Meg átmásolás is tegnap működött, ma meg az istennek se akar(mappa megosztás). Hát régi gépet néhány játékért nem fogok venni. Annyit megér pár játék, hogy egyszer végig vigyem, de hogy új gépet vegyek miattuk...

2016. aug. 22. 11:50
 8/13 A kérdező kommentje:
*de hogy régi gépet vegyek miattuk...
2016. aug. 22. 11:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, tapasztalatból. Nekem is van olyan játékom, ami csak win 98-al hajlandó működni. Feltettem virtualboxra, és élvezhetetlen volt. Feltetteam a virtualbox-ot virtuális meghajtóra (asrock alaplapom volt akkor, ahhoz lehet használni xfastram nevü programot), szóval a 16 gb ram-ból beáldoztam 10 gb-ot virtuális lemeznek, és erre másoltam be mindig a virtualbox win98.img képet, és innen futtattam. Azt tudni kell, hogy a virtuális meghajtó, az közvetlenül a memóriában fut, és a legtutibb ssd-nél is sokkal gyorsabb. De hiába, mert ugyanúgy szaggatott. És ugyan ez volt a wmware alatt is. Ez egy szélmalom harc. :/
2016. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ha xp-t akarsz (de csak hogyha tényleg nagyon, még hogyha a géped életét is kockáztatnád érte) telepíts fel vboxba win xp-t, és cseréld le a windows mappát. De ezt csak úgy lehet megcsinálni, hogy a gép egy másik vinyón fut, és úgy másolod át a rendesre az xpt (Vagy csak szimplán beteszel egy másik vinyót, amin xp van, és azon futtatod). De ez nagyon kockázatos, úgyhogyha nem olyan fontos, ne csináld ezt.
2016. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!