Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy cd-ről dalt...

Hogyan lehet egy cd-ről dalt másolni, hogy egy sima cd-lejátszó is kezelni tudja?

Figyelt kérdés

Totál fapados win10-es gépem van, és a Holdról jöttem, így semmilyen programot nem ismerek.

Szájbarágósan magyarázzátok el!



2016. aug. 23. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen a cd? redeti, mp3-as? Milyen író programod van? Ott keress cd másolást, ha másolni szeretnél.

Pl Néró cd másolás rendben megcsinálja.


Ha csak egyet akarsz, akkor a cd rippelésnek utána járni. Az kicsit bonyolultabb, de youtube-on "cd rip"-re keresve találsz videókat.

2016. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
eredeti cd, és eredetiben szeretném másolni, de több lemezről egy összeállítást
2016. aug. 23. 18:39
 3/8 A kérdező kommentje:
nem egy az egyben szeretném másolni, és nincs semmilyen író telepítve. valami ingyenes legális szoftvert, próbaverziós fizetős is oks, szeretnék.
2016. aug. 23. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:

AshampooFree, (szoftverbázis)...csak telepítéskor ne engedd a MyAshampoo-t telepíteni, nem sima next, valami "fejlett" telepítés, ott máshova a pipa.


A cd-ről albumonként wav-ban kell lementeni-rippelni, egy-egy mappába. Mentésnél lenyitható egy menü ott a wav-ot válaszd!

Utána kiválogatod ahogy szeretnéd pl egy új mappába, és cd írás-nál hozzáadod a fájlokat. Ha 80 perc fölé menne, akkor jelzi a program.


Én más programot használok, ami nem egyszerű, de ez is jó.

2016. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ment is a zöld kéz. Te mit használsz? Engem nagyon szorított az idő, és a formatpackage-t +winmediaplayert használtam, de szeretnék tanulni, és jót használni, ha kell, de most ez nagyon hirtelen kellett.
2016. aug. 23. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Ashampoo, amit az előttem szóló ajánlott tökéletes választás, én is azt használom. Ha azt akarod, hogy a hagyományos lejátszók is lejátszák, akkor ne mp3 fájlokként írd a lemezre, hanem azt a lehetőséget válaszd, hogy "audio cd írása". Egyébként az én régi Sanyóm még azt sem játsza le, csak eredetit. Szóval, semmi sem biztos. :D
2016. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

NéroBurningROM-ot ott extrák/sávok mentése. Ott mp3-ba is menthetsz Lame.mp3 beállítással 320 bitrátával.

Vagy simán át is lehet húzogatni a számokat, több cd-ről is, nem kell rippelni a hdd-re.


De... az Ashampoo remek, ha mp3-ba mentesz, ott bitrátát állítsd 320-ra, az a legjobb minőség.

>>>Mp3 lemezen lehet akár 8 órás anyag is adatként írva (fájlok írása).

>>>Audio CD az 80 perc max, a hagyományos lemez(audio-cd készítése)

Nagyon jó kis program, egyértelműen kezelhető.


Vannak amire azt mondják a legjobbak, torrent oldalakról letöltött lossless albumoknál lehet velük találkozni. EAC

2016. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. aug. 25. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!