Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A számítógépem minden harmadik, vagy negyedik indításnál nagyon nehezen tölti be a Windows-t (10-es), aztán 5-10 percig fullon eszi a merevlemezt (a feladatkezelő végig 100%-os terhelést ír rá), a processzor és a memória rendesen működik, a folyamatokkal sincs semmi baj. Hiába nagyteljesítményű a gépem, ez a probléma durván belassítja és semmit nem lehet vele csinálni.

Mi lehet a gond? A Windows szar, vagy a winchester romlott el? Vagy más lehet a baj?



2016. aug. 24. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi húzza a merevlemezt feladatkezelő szerint?
2016. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A feladatkezelő szerint semmi. Van egy-két folyamat, amit kijelöl, de azok csak 1-2 megabájtot használnak, az csak nem terhel le fullra egy 240 gigás merevlemezt.

Azt még kihagytam a kifejtésből, hogy azóta van ez, amióta az AVG PC Tuneup 2015-tel csináltam egy indítás előtti meghajtóellenőrzést (AVG disk doctor). Ellenőrzés közben lefagyott a gép, újra kellett indítanom és hiába raktam újra a Windows-t a meghibásodás után, így is leterheli a winchestert. Amióta ez történt, azóta mindig online akar bootolni a gép, escape-pel kell lelőnöm, hogy elinduljon a Windows.

2016. aug. 24. 18:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Csinálj egy lemez ellenőrzést, de a windows beépített check disk szolgáltatásával. Rendszergazdai parancssorba másold be (windows gomb + X):

chkdsk C: /R /F

Enter, majd Y, és indítsd újra a rendszert.

Hagyd, hogy lefusson a check disk a win indulása előtt.

2016. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megcsinálom, egy próbát megér.
2016. aug. 26. 10:13
 5/12 A kérdező kommentje:
Lefuttattam az ellenőrzést, de a probléma sajnos nem oldódott meg, továbbra is online bootol és túlterhelt a merevlemez.
2016. aug. 26. 11:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor marad az újratelepítés. Ezeket a rendszertuning programokat pedig kerüld, kis kivétellel nem valók semmire.
2016. aug. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már egyszer újraraktam a gépet pont emiatt, de nem változott semmi.
2016. aug. 27. 10:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Tedd ssd-re. Én már semmi pénzért nem tenném a rendszerem hdd-re. Itt nincs töredezettségi érzés, gondolkodás amikor egy ikonra kattintasz. Egy év használat után is szinte úgy működik, mintha tegnap telepítettem volna. 120 gb-os ssd elég a rendszernek (nekem 36,6 gb). A játékok, és a saját holmik pedig szépen elférnek egy, vagy több hdd-én.
2016. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hallottam már az SSD rendszerhasználatról, de nem sokat tudok róla. Végülis ha a rendszer ugyanúgy tudja használni, mint a merevlemezt és még jobban is működik, akkor megéri váltani. Kösz a tippet.
2016. aug. 27. 12:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát 10x gyorsabbnak mondják, és van is benne valami.
2016. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!