Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Biztonsági mentés: néhány...

Biztonsági mentés: néhány hónap múlva meghatározatlanul megváltoznak fájlok, ez mitől lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Unison-t használok, amely gyorsan végigmegy a könyvtárstruktúrán és dátumok meg az előzőleg lementett adatbázisa alapján dönti el, hogy mi a teendő. (gondolom hash lenyomat a fájlokról stb).

Mentés után pár hónappal közli sok fájlra, hogy mindkét oldalon megváltozott és ilyenkor nem tudja eldönteni, hogy mit csináljon.

Egyik merevlemezről (külső, csak mentés idejére kapcsolom be) mentek anyagokat a másikra, amit szintén csak mentés idejére kapcsolok be.

Külső HDD házban vannak.

Ha rámásolok 200 GB tömörített fájlt, hiba nélkül átmegy mindegyikre, tehát nem a ház hibájából változhatnak meg az adatok (elvileg)...

Olyan fájlok változnak meg, amelyekhez nem szükséges egyszer se hozzányúlni, pl. régebbi fotók-képek, egyszer lementem és nem nyúlok hozzá mert nem szükséges, csak biztonsági mentésként legyen meg.

Van egy harmadik merevlemez is, szintén külső házban, ott is ilyenekre panaszkodik és hónapról hónapra nő a "mindkét oldalon megváltozott fájlok" száma.

Inkább Windows-on használom az Unison-t, lehet buta kérdés, de önmagában a NTFS fájlrendszer nem okozhat ilyen változásokat?

Nem tudom mire gondoljak.



2016. aug. 27. 17:03
 1/4 kovpet ***** válasza:

Indexeli őket valami?

Rendszeridő jó?


Nézz meg egy konkrétan megváltozott fájlt, hogy mi a helyzet vele. Az unisont nem igen használom, de biztos van dry-run benne.

2016. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tartalom indexelést NTFS-nél kikapcsoltam.

Rendszeridő mindig jó.

Amit írtál az a bizonyos opció a programban, az mit tesz és hogyan kellene kipróbálni?

Rémlik hogy hasonló Rsync esetén van de hogy itt van -e: nem tudom.

2016. aug. 28. 17:26
 3/4 kovpet ***** válasza:
Nézz meg egy fájlt, amit újra akar szinkronizálni úgy, hogy szerinted nem kellene és akkor ki fog derülni, hogy mi a helyzet. Nyilván a konkrét szinkronizálás ne történjen meg, előtte nézd :) Valami látható különbségnek kell lennie, ami miatt újra átteszi.
2016. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"gondolom hash lenyomat a fájlokról"


Na igen, én is ezen filózom, hogy első körben ellenőrizni kellene, hogy tartalmilag változott-e, vagy mondjuk csak dátumilag. A dátumot úgy értem, hogy másodpercre egyeznek-e.

Nem kizárt, hogy az op.rendszer kavar be az időpontokba fájlrendszer szinten, tehát konvertál vagy újraszámol valamit, és a progi már azt kapja meg.

2016. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!