Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok mondani jó pc-s fly...

Tudnátok mondani jó pc-s fly szimulátorokat?

Figyelt kérdés
elöre is köszi.

2016. aug. 29. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Légyszimulátor!?
2016. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kösz a segítséget.

repülögépszimulátor

2016. aug. 29. 13:09
 3/5 Hominida ***** válasza:

Microsoft Flight Simulator 9 - ismert család, sok jó tulajdonsággal, sok jó kiegészítővel. Ez utóbbiak között kiemelkedő a PMDG sorozat, amely az eredeti, mai szemmel viszonylag szegényes műszerfalat néhány géptípusnál igazán realisztikus és működő panelekkel egészíti ki.


A következő, egyben utolsó verzió, az MSFS X szinte semmi érdemleges újat nem nyújt, csak terjedelmesebb lett, fölösleges töltelékkel felhízlalva.


Kedvencem a Fly!II, a már rég megszűnt Terminal Reality programja, amelynek én a 2.5.240-es upgrade-jét ismerem. 2002-ben készült! Ennek ellenére a korát megelőző grafika, szimuláció és realisztikusság jellemzi. A légiforgalmi irányítással való kommunikáció mindig előrébb járt, mint a Microsoft programjában. [link]


A játékok grafikája ma sokkal gazdagabb, ezért aki nézelődni akar, annak nem ez lesz a kedvence. Repülni viszont kimondottan jó vele. Megoldották a térképek korlátozott időtállóságának problémáját azzal, hogy a program a saját - akkoriban a valóságnak megfelelő - adatbázisa alapján listákat és térképeket is vetíthet a képernyőre, ami alapján mind a GPS navigációhoz, mind a klasszikus rádiónavigációhoz is (komoly ember az utóbbit gyűri) megkapjuk az összes szükséges adatot. [link] [link]


Erénye, hogy a műszerfal elrendezése sokkal valósághűbb, mint amit a Flight Simulator megenged. Azért, mert a kép görgethető a gépernyőn, túllépve az 1024x768 pixel lehetőségén. A program régi, sajnos nincs meg benne a két monitorkimenet lehetősége, de a pilótafülke nézetei billentyűvel vagy joystickkel lapozhatók. Ezen a kétmotoros Kodiakon a felső panel a motorindítás, üzemanyag, fűtés, világítás helye ( [link] a fő panel önmagáért beszél ( [link] az alsó konzolon a trimmek, a motorhűtés és az üzemanyagszelepek, továbbá a robotpilóta üzemváltói vannak ( [link] Az benne a poén, hogy ezek mind működnek is! Persze más gépeknél más a beosztás, szintén váltogatható képernyőn. ( [link]


Sok kiegészítő készült ehhez is, vannak editorai, multiplayer lehetősége, a program open-ended, Python nyelven továbbfejleszthető lenne, de a Microsoft nyerte a piaci harcot, ezért ma már szinte senki nem ismeri. Ez az egyetlen igazi baj vele. Emiatt persze nagyon nehezen lehet telepítőcsomagot szerezni belőle.


A harmadik, jelenleg is aktívan fejlesztett program az X-Plane. Jó program, de mára akkorára nőtt, hogy én elveszek a lehetőségeiben, és nem is tudok olyan erőművet tolni a program alá, ami a hiperrealisztikus és ultradizájnos grafikát el tudná cipelni. Öreg vagyok én már az ilyenhez, az én gyerekkoromban a repüléshez még egy sámli és egy kartonra rajzolt műszerfal elegendőnek bizonyult. :-D

2016. szept. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hominida ***** válasza:

A négy utóbbi linkhez a szerkesztő hozzávette a zárójeleket is, ezért megismétlem azokat:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. szept. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

NAgyon szépen köszönöm.(erőmünek nem nevezhetö de a gép meg van hozzá:FX-8320,GTX1060,16ram)

Valamint a Prepar3D és Flight Simulator x-röl szertnék kérni véleményeket.

2016. szept. 20. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!