Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elvileg túl sok program van a...

Elvileg túl sok program van a gépemre letöltve. Használom őket, de elvileg emiatt lassú gépem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pár játék mellett (Spore, The Sims 3 - alapjáték mellé 4 kiegészítő) Adobe CS4-ből Flash, Fireworks, Dreamweaver, Photoshop, Illustrator, illetve Skype, Viber, TeamViewer, Bandicam, AVS Videószerkesztő, Paint Tool SAI, Gimp 2 van felrakva a gépemre, legalábbis én ezeket raktam fel magamnak, de alapból voltak rajta más programok is.

C és D lemezem van, és ezen programok többsége (azaz csak a Skype nem) a D-re van rakva, ami majdnem 3x akkora (219 GB) tárhellyel rendelkezik, mint a C (78 GB).

Magát a gépet szerelők rakták nekem össze, és alapból a C lemez 3/4-e tele volt, CD olvasó hiányzik belőle, nem lehet elől hozzáférni az USB csatlakozókhoz, nekem kellett szétszednem és kiporolnom, egy ventilátor hiányzik, egy el volt tömődve, a legnagyobban pedig pár centi vastag por állt...


Kicsit lassú a gépem indításkor, de kb 5 perc után jó, engem egyáltalán nem zavar, ezután kiválóan működik. Ma is voltak nálunk a szerelők, az én gépemet csak megnézték, de máris elkezdték fikázni, hogy mennyire lassú, mennyire sok program van rajta, és ki is röhögtek, ami nekem nagyon rosszul esett, mert előtte is akárhányszor a gépemet nézték, azt kaptam meg, hogy ne töltsek le semmit, ne piszkáljam a gépet, mert nem értek hozzá.

Nem vagyok egy gépzseni, nem vagyok rendszergazda, nem vagyok gépszerelő, de hülye sem vagyok a gépekhez, webdesigner tanfolyamot végeztem, és fogok végezni rövidesen még egyet (pl ehhez kell nekem a fent felsorolt programok egy része).


A C lemez valóban majdnem tele van, de nem merek mindent átrakni a D-re. Most komolyan ki kéne törölnöm ezeket a programokat? A Gépszerelő csak leszólni tud, meg engem hülyének nézni, de az, hogy válaszoljon a kérdésemre, vagy ő maga nézze át a programokat, vagy valami, arra nem képes. Egyszer volt, hogy eljött az egyik, és kitörölgetett programokat, de utána rakhattam is vissza őket, mert szükségem van rájuk.


Akkor most velem van a baj, túl sok programom van, vagy a gépszerelő a hülye? :D Esetleg mivel tudnám ezt a lassúságot, és a tárhely hiányát (a C lemezen már csak 7, 32 GB van) orvosolni?



16/L



2016. aug. 29. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A lassulást nem a programok mennyisége okozza!

Nagyobb valószínűséggel inkább a rendszerrel együtt induló kiegészítő vacakok, tools / services programok.

Ezeket kellene kikapcsolni, aminek a többségét megtheted az "msconfig" -ba is.

De van pl. az "autoruns" program amit szintén az MS fejleszt,

azzal is le lehet csökkenteni az ilyeneket...

Illetve ésszel használva a felesleges fájloktól való megszabadulás "CCleanr" -rel is sokat segít.

Azért ésszel, mert akár árthatsz is vele magadnak, ha nem figyelsz oda.

2016. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És plusz helyet szerezhetsz, ha a Letöltések mappát átnézed, illetve a dokumentumokat pl. képek könyvtárt, hát ha sokat töltögettél oda.
2016. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy a c-n vagy d-n van az csak hely szempontjából számít, gyorsabb nem lesz.

Lemezkarbantartó képes lehet 1-2 gigát felszabadítani.

Ha tényleg csak 8 gigád van, akkor a játékokat telepítsd át a d-re. (Nem kell mindent, annyi elég, hogy 20-25 giga szabadon legyen).

Ha ez megvan: jöhet a gyorsítás.

A megoldás sebességre: Nem láttam a szövegedben op.rendszert (lehet hogy vak vagyok), ha windows 7 vagy régebbi, akkor futtatás: msconfig

ott megkeresed az automatán induló programokat, és csak az maradjon bepipálva, ami fusson is magától (vírusírtó, videó és hangkártya driver, és más ne nagyon). Windows 8-tól a feladatkezelőben van az Indítás menü alatt.

Ha kész, tölts le egy lemeztöredezettség mentesítőt (nagyon jó az Iobit Smart defrag), és futtasd végig a c és a d meghajtón is.

Ha ez is megvan, akkor indítsd újra a géped, és remélhetőleg gyorsabb lesz.

De nem garantálom. (lassabb viszont biztos nem lesz :D )

2016. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A Letöltésekből és a Könyvtárból amit csak lehet, már régen kiszedtem, ott nem nagyon foglalja a helyet semmi.

Az oprendszert tényleg kihagytam, de Win 7, úgyhogy megnézem a msconfig-ot. Illetve igen, a játékok is egytől egyig a D-n vannak. A C-n leginkább csak azok a programok vannak, amik alapból rajta voltak a gépen, azokat nem piszkáltam egyszer sem :D

2016. aug. 29. 12:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Lemezkarbantartót futtattam, most már 13,7 GB szabad hely van a C lemezen. :)
2016. aug. 29. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:

még egy ötlet, windows update -t kapcsold ki, és kézzel keres frissítést 1~2 havonta.

Sajna ez is szépen megtudja fogni akár órákra is a gépet, és ha nem végez, akkor következő bekapcsoláskor kezdi előről.

2016. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ki van kapcsolva egy ideje, de azért köszönöm :)
2016. aug. 29. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!