Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha veszek egy új laptopot...

Tonyy kérdése:

Ha veszek egy új laptopot akkor a régiről dobhatom ki a windowsomat?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő:

Van jelenleg egy laptopom amin eredeti win7-ről történő frissítés után win10 lett.

Regisztráltam a microsoft oldalán.

Az a kérdés, hogy ha én most szeretnék venni egy új laptopot amin nincs windows, akkor kell vennem hozzá egy új szoftvercsomagot is?

Vagy win10 telepítés után csak bejelentkezek a felhasználómban és ott látja, hogy nekem van eredeti, aktivált win10-em?!



2016. aug. 30. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A Win10 géphez ragaszkodik, nem személyhez, felhasználóhoz. Másik gépre a win10-et legálisan nem tudod átvinni.

Vagyis, ha az új gépre legális Windowst szeretnél, ahhoz meg kell venned.

2016. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen licenszed van. Van olyan ami sok gépre van, ez cégeknek jó, van olyan ami 5 gépre, meg vannolyan ami csak 1
2016. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, többféle licensz van.

Ha nem tud róla, akkor fel merem tételezni, hogy csaktán nem vállalati vagy 5 gépes licensze van.

2016. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy az ingyenes Win10-ek mind OEM verziók, vagyis gépcsere után nem használható. Valószínűleg a Win7 is az volt, amit a géphez kaptál.


Tehát az új géphez vagy veszel külön újra, vagy olyat veszel, amin már rajta van (nem sokkal drágább), vagy veszel egy dobozos verziót, és azt viheted az új gépedre később.

2016. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az évfordulós frissítés után van arra lehetőség, hogy a Digitális jogosultságot egy Microsoft-fiókhoz kösd, így ha később hardvert módosítasz, akkor a fiókkal egyszerűen újra be lehet aktiválni a Windows 10-et. Ez valószínűleg működik gépváltásnál is. Részletesebben erről itt:


[link]

2016. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor már csak az lenne a kérdésem, hogy windows 10-ből hol tudok olyan változatot venni ami 5 gépre szól?

2016. szept. 2. 10:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát mondjuk van egy Kft. ahol van 4-5 gép és mindre legális win10-et szeretnék
2016. szept. 2. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!