Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik programindító alkalmaz...

Létezik programindító alkalmazás windows 7-re?

Figyelt kérdés

Szeretnék találni egy olyasmi alkalmazást, amit a PC bekapcsolásakor automatikusan teljes ablakban indítana a windows és egy konfigurálható, alakítható, esetleg dizájnolható kezdőfelületen - mondjuk pl. egy galériából képeket, illusztrációkat, (ikonokat) görgetve és kiválasztva lehetne indítani a hozzájuk társított különböző telepített szoftvereket, exe-ket???


Tud valaki esetleg egy ilyen progiról, vagy olyan szoftverről, netán online felületről (mint egy weboldal-szerkesztő), amivel egy ilyesmit készíteni lehetne??


2016. szept. 3. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
most nem értem a kérdést.. most az a cél, hogy elinduljon az alkalmazás vagy hogy dizájnos legyen?
2016. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Talán tényleg azzal tudnám a legjobban szemléltetni az igényt, ha párhuzamot húzok a weboldalak működése között.

Teljes ablakban induló progi (vagyis nincs windows asztal), és egy weboldalhoz hasonló felületet ad induláskor, ahol képeket, illusztrációkat tudok pl. görgetni - válogatni közöttük - és amelyik szimpatikus arra ráklikkelek és indít egy exét - egy kiválasztott szoftvert. Az alakíthatóságán is azt értettem, mintha egy weboldal szerkesztővel weblapot készítenék: tetszőleges háttér, esetleg szöveg, görgethető galéria v. menü, aminek tartalmaira klikkelve linket nyit (exe-t indít).

A kérdés, hogy találkozott-e valaki ilyesmi programmal, vagy ötlettel, hogyan valósítható meg, mert programozni nem tudok sajnos, inkább felhasználó vagyok...

2016. szept. 3. 15:44
 3/9 Hominida ***** válasza:
Úgy nézem, hogy te egy másik kezelőfelületet szeretnél a Windowshoz. Az biztos, hogy ebben a Microsoft nem bizonyult igazán jónak. Én a Windows 7 Start menüjét szeretném XP-s értelmességűre cserélni, arra van valami, de nem működött rendesen.
2016. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

programozásilag nem nehéz megoldani azt a képernyőt, a programot meg beteszed az automatikusan induló programok közé

delphinben lenne szerintem egy kezdőnek a legegyszerűbb, kb 5 parancs kell hozzá.


Ez nem teljesen az amit te akarsz, de szerintem ez a leggyorsabb

Nem tudom hogy létezik-e olyan alkalmazás amit te szeretnél

2016. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hominida ***** válasza:
Delphinben? És öt utasításból?
2016. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
esetleg próbáld ki a rainmeter-t, kb hasonlót csinál. ez az "indít egy exe-t" pedig ikonokkal szokták helyettesíteni..
2016. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

@Hominida


Ha jól értelmezem, akkor csak kell egy teljes képernyős Form, azt telerakni pictureBox-al(vagy Canvas?) és egy OnClick action-höz beírni a program-indító kódot.


Ez így még 5 parancs sincs, ha nincs adminisztrációs felület.

2016. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha megtaláltad a programot, akkor itt egy kis segítség a továbbiakhoz. Így tudod lecserélni az alap windows-os felületet, ami automatikusan elindul bekapcsoláskor (explorer.exe)


1. Windows gomb + r

2. Írd be: regedit

3. Nyisd meg ezt a mappát:

HKEY_LOCAL_MACHINE>Software>Microsoft>Windows NT>CurrentVersion>Winlogon

4. Írd át a Shell kulcsot arra az .exe-re, ami automatikusan induljon az explorer.exe helyett.


(Egyébként a program, amit keresel pontosan ugyanaz, mint egy mappa parancsikonokkal megtömve. Sok program, egy helyen, ikonokkal :)

2016. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hominida ***** válasza:

#7, amit leírsz, az csak egy eszköztár. Megoldható úgy is, hogy az Asztalon nyitok egy mappát, abba belehúzgálok egy csomó ikont. Nekem vannak ilyenek az Asztalomon. A kérdező elvárása nekem ennél komolyabbnak tűnik.


#8: ha az explorert nem indítom el, akkor a programok a mappakezeléskor, legalább egy kiválasztott fájl megnyitásakor nem fognak elbotlani? Én úgy figyeltem meg, hogy az Explorer több egy GUI-nál.

2016. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!