Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti mit ajánlotok, mivel...

Ti mit ajánlotok, mivel bootoljak, és hogy? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy régi Fujitsu Amilo l7310gw laptopom, ami nem a laptopok krémje, de arra tökéletes, ha elmegyek valahova, magammal vihessem, és játszhassak rajta valami régi játékot. Amikor szereztem (áprilisban), akkor is nagy problémázás volt azon, hogy hogy toljam fel rá az XP-t. Bootolásra egyáltalán csak a yumi 0.0.8.9 programmal vettem rá, de valami hülye hiba miatt az nem működött (az elején kiírta a yumi, h 'problematic config') Az ubuntu felment rá, de nagyon lassú volt, a xubuntu is felment, de annak meg kompatibilitási problémái voltak (amikor láttam, hogy csak 640*480-ban nyomhatom... wifi legalább ment, de nem találtam rá megoldást) Végül 1 cd halála után, sok ima, és káromkodás közepette felcsusszant az xp. Már akkor is bénázott az optikai meghajtó, de ennek akkor még nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, egy nagyon régi programot feltettem (késő 90'-es évekből van, és néha azért használni akarom. ezért kell az xp. xp-nél újabb rendszeren meg egyszerűen NEM INDUL EL, ezért nem a fő gépemre tettem :) , meg még 1-2 cd járt benne. Én hülye 2 hete gondoltam, hogy kipróbálok rajta megint egy linuxot (ne kérdezzétek miért pls), de a nagy hévben elfelejtettem, hogy a rossz dvd meghajtóval, és a totális inkompatibilitással kicsit nehezen fog felmenni az xp... Az érdekes az, hogy a linuxot cd-ről raktam fel, felmenni nem ment (khm...végül meggondoltam magam, meg el is bénáztam a telepítést XD). Következő nap elmentem pár cd-ért a boltba, megírtam egy másik gépen őket, és hazavittem. Na, akkor egyszerűen nem működött az ODD. Kattogott párat, oszt' annyi! (itt a link a régi kérdéshez: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7.. Kérem a trollokat, hogy ne jelentsétek a kérdést, mert kitettem még egyszer, arra a kérdésre nem fog már senki válaszolni...) Szóval, van még ötletetek usb-s bootolásra, hogy milyen programmal, vagy esetleg milyen pendriveal bootoljak? Az usb iso író programok közül kilőve a: rufus, yumi, windowsusbinstaller, universal usb installer. Pendriveom kettő van: valami gagyi, amit tavaly szereztem 1500-ért, és egy lassan 15 éves, 1 gb-os. (xp lemezkép arra is felfér). Köszönöm előre az értékes válaszokat! Menni fog a zöld kéz! Ui: engem azért lep meg ez a problémakör, mert a 14 éves Celeron D masina simán elindult pendriveról, amit rufussal írtam. Ha ez számít, az egy asztali gép.

2016. szept. 3. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig a rufusnak mennie kell ha a BIOS jól van beállítva, ha az nem akkor valószínűleg semmilyen pendrive író. Ha a BIOS-ba bemész a tetejére van rakva az USB a boot sorrendben?
2016. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a tetejére van rakva. Eddig csak az ubuntu, xubuntu ment fel, kizárólag yumival. Ha rufussal írtam, nem talált boot eszközt. Az odd rossz, és mivel nem satas a csatlakozója, ezért szinte lehetetlen találni hozzá egyet. Most kétségbeesésemben nem tudok mást kitalálni, h kunyerálok egy dvd-t, a múltkor, ha jól emlékszem, dvdről raktam fel a wint, hátha csak a cd-s lézere ment ki a cuccnak.
2016. szept. 3. 19:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a bios nagyon fapados. Nem is értem, hogy mit gondolt a fujitsu. Az eladót sem értem, h erre hogy erőszakolta rá a win10-et, amikor az xp se megy fel rá rendesen (vettem pár hónapja, jó ára volt). Áhh...
2016. szept. 3. 19:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Visszavonom az azzal nem akkor semmivelt, esetleg ez [link]
2016. szept. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom.
2016. szept. 4. 09:53
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékodat, de a wintoflash úgy látszik, hogy nem a megfelelő választás volt a számomra. Minden le van korlátozva, egy isot sem tudok úgy leírni, h ne kérjen tőlem pénzt. De felpontoztalak, köszönöm az ötletet.
2016. szept. 4. 23:09
 7/7 gábor69 ***** válasza:
Ha ez segít valamit : Tönkrement a telepítő DVD-m és beszereztem egy ISO képfájl , pendrive-t .. Beállítottam BIOS-ban a BOOT szekvenciát , látta a pendrive-ot de nem volt hajlandó arról indulni . Viszzaállítottam a BIOS-t , majd F11- gombbal behívtam a BOOT menüt és akkor indult el a telepítés .
2016. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!