Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Debiant használó szervereken...

A Debiant használó szervereken hogy szokták frissíteni a rendszert és a kernelt?

Figyelt kérdés

2016. szept. 5. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

2016. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

sudo apt-get dist-upgrade?

újraindítás nélkül

2016. szept. 5. 20:33
 3/12 anonim ***** válasza:

#1.+1.

Én a Desktop Debian-t is így szoktam.

2016. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Újraindítást nem igényel általában,de kernel frissítés esetén se igényli.
2016. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ty (y)
2016. szept. 5. 20:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ooo... dist-upgrade utan azert egy reboot nagyon elkel. Egy sima kernelfrissites se ervenyesul az ujrainditasig (legalabbis ha a kernel regebbi, mint 4.0).


Igazabol nem ertem az uptime-fetist sem: minden rendszerrel le lehet allni. Ha a rajta futo alkalmazas annyira ultrakritikus hogy megsem, akkor meg clustert kell epiteni.

2016. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Alex Fly ***** válasza:
Az első válasz tökéletes. Illetve a szerveremen a Webminen keresztül is szoktam frissíteni...
2016. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tom Benko ***** válasza:
@6: ksplice?
2016. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ertem en h. ksplice, de akkor se ertem az uptime-fetist. Kb. barmilyen rendszernek jot tesz neha, ha rebootolnak rajta egy izmosat. Hibatlan szoftver nincs, mindenutt elofordulnak memory leak-ek, egyeb apro hibak, amik az ido mulasaval csak szaporodnak. Minden normalis rendszerhez letezik maintenance window, amikor van ido leallni, patchelni, ujraindulni, ezzel egyutt memoriat takaritani, tmp-t uriteni, etc. etc. etc. Ha nincs lehetoseg leallasra, akkor sz*rul van implementalva az egesz, tessek clustert epiteni, ahol minimalis leallas mellett at lehet allni masik vasra, amig patcheles van. Ha hardverhiba van, vajon akkor is mukodik a ksplice...?


Hidd el tudom mirol beszelek, enterprise kornyezetben uzemeltetek nemcsak linuxot...

2016. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
@9: Egy szóval nem említettem, hogy ne lenne igazad, csak arra utaltam, hogy kernlefrissítést is túl lehet élni reboot nélkül. Az uptime-fetisizmusban pedig kifejezetten egyetértek veled.
2016. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!