Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Exel kérdésre, kérnék "szájbar...

Béluska2016 kérdése:

Exel kérdésre, kérnék "szájbarágós" magyarázatot?

Figyelt kérdés
Vannak számlák amiket dátum szerint írok egymás alá 1,2,3...sor. "A" oszlop=dátum, "B" oszlop=Nettó érték, "C" oszlop=Áfa kulcs (de nem magyar és minden országban számlánkét (soronként) más, 17%, 19%, 20%, 22%) Ebből kéne, hogy "automatikusan legyen egy "D" oszlop=Bruttó érték, egy "E" oszlop=Áfa érték és még egy "F" oszlop= Áfa értéke-10% (ez minden sorban ugyan az). Köszönöm!

2016. szept. 9. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Egészen az Excel alapjaihoz kell ehhez visszamenni, iskolában kb ez lenne az első óra anyaga, amiben elmondják hogy mik a cellák, mit tudnak és hogyan hivatkozhatsz rájuk ha a tartalmukkal akarsz dolgozni.


Két másik dolog: nagyon jó magyar nyelvű súgója van a programnak ha elakadsz, és nagyon sok találatod ad a Google ha elakadsz.


A válasz ugyanis nem más mint matematikai alapműveleteket kell végezni (egy szám kivonása és egy osztás), méghozzá a cellák azonosítójával. Ha pedig nem tudod mi ez, akkor itt aligha fog egy Excel gyorstalpalót neked 5-10ezer karakterben legépelni, mert ez a felület nem erre való.


[link]

2016. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! A videot midjárt megnézem! A google, meg a saját súgója, valóban ad magyarázatokat, csak nem szájbarágósan. Nekem az alap első 3 óra hiányzik, tehát fogalmam sincs, hova kell írni a képletet, hogy kell hivatkozni oszlopok tartalmaira. A matekot tudom, de azt oda olyan formában hiába írom, mint a matekfüzetbe. Szóval Exel működési, használati segítség kéne, nem százalékszámítási. Lehet naívan azt hittem hogy ez egy 10 karakteres dolog, amit beírok a főmenü xy almenüjének zw sorába. Nem tudtam hogy ezért több 10 oldalt olvasnom kéne....
2016. szept. 9. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
A videó onnan kezdődik ahol a lényeg van: hogyan tudsz cellára hivatkozni és mik a képletek. A feladat megoldásához képletek kellenek, amikben cellákra hivatkozol. Így mindegy hogy mi van a cellában, a képlet mindig a cella tartalmával fog számolni.
2016. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg van a megoldás a videó alapján:

Bruttó összeg=[@[Nettó összeg]]*([@[ÁFA%]]+1)

ÁFA érték=[@[Bruttó összeg]]-[@[Nettó összeg]]

ÁFa érték-10%=[@[ÁFA érték]]-([@[ÁFA érték]]*10%)


Azért nem több tíz oldal a válasz! :)

2016. szept. 10. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!