Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem kinálja fel a...

Miért nem kinálja fel a gépem, hogy melyik op. Rendszert szeretném elinditani?

Figyelt kérdés

Win 10 volt a laptopomom és telepitettem mellé linux ubuntot, de induláskor a windowst inditja és választási lehetőséget sem kinál...

Mindkét op rendszer a C meghajtón van ha számit.


2016. szept. 10. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

ötödik találat, nem tudom miért nem engedi ez a fos berakni a dirtywindows-os linket...

2016. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, a Windows (különösen a Windows 10) nem túl segítőkész, ha telepítesz mellé egy linux rendszert. A legjobb megoldás, amit tapasztaltam, hogy ha nem a windowsos bootloader van installálva a merevlemezre, hanem a linuxos GRUB, az nem hisztizik ilyesmiken.
2016. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Oh, egyébként SOHA ne telepíts több operációs rendszert egy partícióra, mert nagyon megjárod.
2016. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először csinálok ilyet, de még mindig problémázik velem.

Ha berakom azt a pendrivet amim az ubuntu instalkja van és mondjuk amikor bootolja a telepitőt és az első ablaknál kilépek akkot emelkedik fel az ubunto...

2016. szept. 10. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 mert?
2016. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert kismillió megoldhatatlan hiba forrása, azért.
2016. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2#

Kifejtenéd bővebben?

Nem tudok vele mit csinálni...

Induláskor a boot menüben csak a windows 10-et irja, de amikor berakom a pendrivet és előjön a telepitő és rámegyek hogy telepiteném akkor kiirja h már van egy linux a gépen.

2016. szept. 10. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező egyáltalán megnézted amit küldtem?
2016. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!