Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell lineartot színezni...

Hogyan kell lineartot színezni/rajzolni?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy rengeteg videó van erről ( sőt gyk-s kérdés is), de mindegyik átsuhan a dolgokon és akármennyiszer nézem meg, egyszerűen nem értem. Próbálkoztam már a kijelöléssel, de valahol elrontottam. A lényeg, hogy ha valaki tudna nekem segíteni, akkor le tudná írni picit részletesebben? Nagyon nagyon szépen köszönöm!! (Firealpacát használok)

2016. szept. 12. 14:59
 1/4 tabaki ***** válasza:

"Próbálkoztam már a kijelöléssel, de valahol elrontottam."


Nem lehetne, hogy inkább te írnád le "picit részletesebben", hogy mit csinálsz? A fentiek alapján teljesen érthetetlen a problémád. Kijelölöd varázspálcával, és kitöltöd vödörrel, mint minden más képszerkesztőben. Hogyan lehet ezt valahol elrontani?

2016. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

(Felhívnám a figyelmet az erős kezdőségemre!!)

Nos.. Tiszta lappal elindulva megpróbáltam a saját tudásom által egy egyszerű karika, alá még valami ismeretlen forma rajzot, amin gyakorolhatok.

A pálcával kijelöltem a karikát, majd ki is töltöttem egy színnel, de idáig jutottam. A továbbiakban nem tudtam merre kattintsák, szóval ez a kép fogadott. [link]

És mégutána fogok nézni, hátha jobban megvilágosodok, mert valószínűleg nem nagy ördöngőség, csak nekem elég új a téma..

2016. szept. 21. 13:59
 3/4 tabaki ***** válasza:

Ez pontosan az, amit látnod kell. Ha most megint a varázspálcára állsz, és átkattintasz a púpra, akkor azt ugyanígy kijelölheted.

De ha csak így, egy rétegen dolgozol (nem például a vonal ALÁ festesz egy másikon), akkor a zárt formák kifestéséhez egyáltalán nincs is szükség a kijelölésre: A festékesvödörre állsz, kiválasztod az egyik színt, és belekattintasz a körvonallal határolt felületbe. Aztán egy új színt, azzal meg a másikba, stb.

A FireAlpaca egyébként sok viszonylag egyedi megoldást használ a szokásos képszerkesztőkhöz képest, ezért szokni kell a használatát, de utána elég jópofa a logikája.

2016. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Jaj, olyan butának érzem magam, meert...

Utána mikor ha pl a ceruzára kattintok ugye kék lesz a felület, és ezt miképp kell eltüntetni? Vagy ez normális..?

Ezer bocsánat, ha már teljesen hülyének látszok. :D

2016. okt. 2. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!