Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vajon mi okozhatja ezt?

Vajon mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Xubuntu 16.04 fut a laptopomon, és nemrég észrevettem, hogy úgy 5 leállításból 2x a laptop kikapcsolás előtt ad egy olyan hangot, mintha kihúznám a töltőkábelt a laptopból, vagy mintha ha a főkapcsolóval kapcsolnám ki. Leáll a gép, minden alkalommal hiba nélkül újra is indul, de néha kikapcsolás előtt jön ez a kis hang, és csak utána alszanak el a ledek. Mitől lehet?

2016. szept. 15. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Néha előfordulhatnak ilyenek Ubuntu származékoknál. Ha nem okoz semmi hibát, akkor tojd le.
2016. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmi hibát nem észleltem egyszer sem, csak néha úgy áll le, mint egy force shutdown esetén. De a működést egyszer sem befolyásolta.
2016. szept. 15. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ubuntu 14.04 LTS esetén ugyanezt tapasztalom néha (ritkán rövid "csvúpp" hang kikapcsolásnál). Én arra gyanakodtam, hogy halódik az alaplapom, de ezek szerint valami másról is lehet szó...

Ez még semmi, de nekem az intel_pstate driver nélkül a ventit is gyetván kezelte. Most sem vagyok teljesen megelégedve, mert az intel_pstate telepítése után rögtön igen érzékenyen reagált a ventim a hőmérséklet változásokra (mint Win alatt normálisan, Win alá van a laptopomnak gyári driver csomagja), azonban jó pár bootolás után, mintha valami elállítódott volna. Mindenesetre még most is jobb, mint a driver telepítése előtt (fenti hangot nem szünteti meg).

2016. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint másnál is van... talán tényleg valami disztóhoz köthető hiba. Mindenesetre működést nem befolyásol, ha van hát van, próbálok nem figyelni rá.
2016. szept. 15. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!