Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon is futnak gond nélkül...

Linuxon is futnak gond nélkül az Adobe-s programok?

Figyelt kérdés
Még sosem láttam Linuxot, ezért vagyok ennyire tudatlan.

2016. szept. 18. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha linuxra írták, akkor igen. Vagy egyszerűbb programokat futtathatsz emulátorban (pl wine), de egy photoshop vagy egy illustrator nem mondható egyszerűnek. Vannak ezeket kiváltó alternatívák, de ha te szakma-szerűen, a munkád során használod pl a ps-t, úgyse mondhatsz le róla.
2016. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem támogatják a Linuxot, bár Wine-ban tudod őket futtatni, de sokszor a hozzájuk tartozó professzinális eszközök (pl rajztábla) drivere is sz.r, és azzal már nem tudsz mit csinálni. Ezért van, hogy pl 2D grafikusok között nem látsz csak Windows és OSX használót..
2016. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor felejtős hosszútávon.
2016. szept. 18. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Linux-barát vagyok, mégis azt mondom, hogy ha mindenképpen Adobe, akkor inkább Win.

(Vagy dual-boot. :))

2016. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Dual boot, virtuális gép is megoldás lehet. Sajnos az Adobe nem túl Linux-barát cég. Melyik és mire kellene? Lehet, hogy van helyette alternatíva.
2016. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a cs6 tökéletesen fut wine-on.


Itt-ott egy-két glitch van, pl a tooltipek nem tűnnek el soha, vagy ha megnyitsz egy új ablakot, az minimalizálásnál is ott van, de egyébként használható.


Érintőképernyővel is működik (meglepő módon ugyan ezen a gépen win10 alatt nem futott)


De az tény, hogy win, vagy mac rendszereken sokkal egyszerűbb és jobb a dolog.

2016. szept. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!