Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi ütött a helyesírás ellenőrz...

Mi ütött a helyesírás ellenőrzőmbe, Wordben?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy docx kiterjesztésű, magyar nyelvű dokumentumot, melyben nem szavakat, hanem szórészleteket (három-négy betűt) húz alá a program pirossal, és ad egész szavakat javaslatként a szórészletekre. Végig az egész dokumentumban.

Mit tegyek, hogy normálisan működjön?



2016. szept. 20. 21:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Például: a művészetek szóból aláhúzta, hogy műv és azt hogy szetek, az előbbi helyett javasolja, hogy mű, stb. az utóbbi helyett, hogy szedek, szedtek. Dehát a dokumentumban ez egy szó!
2016. szept. 20. 21:25
 2/6 tabaki ***** válasza:

A nem látható karakterek bekapcsolása sem árul el valami disznóságot? Például hátha van ott valami rejtett szótörés.

De igazából nincs tippem. Szerencsésebb lenne, ha letölthetővé tennél egy részletet, hogy meg lehessen vizsgálni.

2016. szept. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tele lehet nem nyomtatható karakterekkel (törésekkel).

Erős tippem van rá, hogy egy szkennelt anyag lett átzavarva egy szövegfelismerő szoftveren. Ilyenkor elfordulhat, hogy a szöveg ránézésre jónak tűnik, de ahogy elkezdenéd formázni atomjaira hullik.

Ahogy előttem is írták, kapcsold be a nem látható jeleket és gyorsan ki fog derülni a turpisság.

2016. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Az is elképzelhető, hogy eredetileg nem Wordben lett írva. Az átalakítás miatt aztán tele lett "szeméttel".

Ha nincsenek a dokumentumban különleges formázások, van egy lehetséges megoldás:

Kimásolod az egész szöveget, majd beilleszted a Jegyzettömbbe. Ott is kijelölöd és kimásolod az egészet, megnyitsz a Wordben egy új dokumentumot, és beilleszted. És voalá, eltűnt belőle minden szemét!

2016. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Lajos megoldása teljesen jó lehet. :)

Nem egyszer megcsináltam én is!

Hogy ez miért nem jutott eszembe?! :)

2016. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:

:)


Én az ilyen, illetve hasonló hibajelzéseket rendszeresen olyan .doc illetve .docx kiterjesztésű dokumentumoknál tapasztalok, amiket valamelyik ingyenes (OpenOffice illetve LibreOffice) szövegszerkesztővel írtak, és úgy kapom meg. A Word 2013 minden további nélkül megnyitja, csak nem mindig tetszik neki. Egy ilyen Jegyzettömbös oda-vissza másolással "megnyugszik", mert lényegében csak a szöveg marad meg, minden egyéb beágyazott dolgok nélkül.

2016. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!