Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert tegyek fel a gépemre?

Figyelt kérdés
Van egy Asus eee PC 1015 bx nevezetű 10,1 colos lapikám. Imádom, minden tekintetben. Nagyitól kaptam és nem akarom eladni. Sajnos a kevéske 1 GB RAM-ját nem tudom növelni, mert 2-esre lehetne maximum és még a szervizben is azt mondták, hogy nem éri meg. 320 GB a belső tárhelye. Mit tegyek? Milyen operációs rendszerrel lenne élvezhető az élet vele? Nekem egyetemre kellene az órákra, mert borzalmas jó aksival van megáldva. Fő szempontjaim, hogy ne akadozzon az operációs rendszer, vigye el az online filmeket, meg ugye microsoft office-t. De ezt élvezhetően. :) Van esetleg ilyen, amit erre a célra ilyen adottságok mellett ajánlanátok nekem? Ja most Windows 7 home van rajta, de nagyon akad, Windows 10-es frissítést próbáltam, de még rosszabb, alig zakatolt szegény. Esetleg praktikák, hogyan gyorsíthatnám? Segítsetek, kérlek!

2016. szept. 22. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

32 bites Linux.


Választás tetszés szerint.

2016. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy 32 bites Win7 home premium, vagy valamilyen Linux. Volt dolgom hasonló géppel, ott valaki egy Win7 pro 64 bitet erőszakolt rá, az használhatatlan volt. Tettem rá egy Ubuntu Linuxot és gyönyörűen ment.

Xubuntu-t vagy Linux Mint Mate-t javaslok, azoknak kevés az igényük és elmennének rajta.

2016. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

XP-t tegyél rá, vagy egy light linuxot.

Gyors ezekkel sem lesz, de legalább kevésbé lesz lassú.

A gép ha jól rémlik, atom procival szerelt, ezért is olyan kicsi a fogyasztása, sokáig birja, de nem erőgépnek készült.

2016. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1.Abból van több száz le kell szűkíteni.

Kérdezőnek:

Xubuntu így kezdésnek megfelel.Ott van a LibreOffice ami van olyan jó mint az MS Office,online filmeket is vinni fogja bár ez függ a minőségétől is.

2016. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem atom ,hanem amd c60 , de ugyanaz, pepitában.
2016. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor Linux lesz szerintem. :)
2016. szept. 22. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!