Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Autoit az editor megnyitása...

Autoit az editor megnyitása helyett hibát ir ki. valami file-t hiányol. Mi lehet es s mi erre a megoldás? Fotót mellékeltem.

Figyelt kérdés
[link]
2016. szept. 27. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Google, első találat:

[link]

2016. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyok, nem segitett.

Ha ennyire egyszerű lenne a megoldás akkor ki se irom a kérdést.

2016. szept. 27. 13:40
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld meg az AU3 kiterjesztést egy másik szövegszerkesztőhöz rendelni (Pl. Notepad). Jobb egér az AU3 kiterjesztésű fájlon a megjelenő menüben -> Társítás -> Program választása.


Vagy ha a SciTe szövegszerkesztőt szeretnéd mindenképp használni akkor két módszer szerintem :


- a scintilla.dll másold a C:\windows\system32 mappába.


- vagy rakd be a SciTE elérési útvonalát a Path változóba : Sajátgép jobb egér -> Speciális fül -> Környezeti változók gomb -> A rendszer változóknál (alsó részben) keresd meg a path változót és jelöld ki -> Szerkesztés gomb -> A megjelenő ablakban a Változó értékének a végére egy pontosvesszővel ird be a SciTe elérési utvonalát (pl. ....;C:\windows\system32;C:\SciTe)


Sok sikert.

üdv.

2016. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi

az első sajno snem hasznátl a másodiknál meg elakadtam, nálam nincs speciális fül.

azonban félsiker van már, letöltöttem valahogy az autoit saját editorját az autoit eblapjáról, ami a fura, megnyitni vele autoit félkész programot társitással se lehet, ellenben ha magát az editort inditom el az üresen elindul s azzal megnyitva a file rendszert tallozással megkeresve megnyitható a szerkesztendő file.

szóval a gyakorlatban használható csak máskép mint eddig, de továbbra se értem mi a baj.

ha filet-t akarok megnyitni szerkesztésre ugyanez a hiba van most is.

2016. szept. 27. 14:47
 5/6 coopper ***** válasza:

Eszembe jutott egy dolog: Annak idején Win2000 alatt volt hasonló jellegű problémám, csak más nevezetű DLL-lel. A megoldás pediglen az volt, hogy a hiányzó DLL elérési útvonalát beraktam a path környezeti változóba.


Tehát keresd meg a scintilla.dll és az elérési útvonalát rakd be a path környezeti változóba.


Ha nincs Speciális fül a sajátgépben (pedig már Win2000-ben is ott van), akkor operációs rendszer neve alapján keress rá a path környezeti változóra vagy a speciális fülre (pl. WinXP home path)


Sok sikert

üdv.

2016. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja ez XP, akkor azért nincs fül?

Egy ősi gépen próbálom megoldani mivel csak autoitot kell programozni erre még alkalmas.

Most nem vagyok ott de akkor holnap ezt kipróbálom amit írsz.

2016. szept. 27. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!