Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu 16. 04 feltelepítve...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Az Ubuntu 16. 04 feltelepítve miért nem enged be?

Figyelt kérdés
Kéri a username-t és a password-t a bejentkezésnél. A 11.04 és 12-nél nem volt ez.

2016. szept. 28. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Telepítésnél megadtad elvileg. Azt kell beírni!

Később a felhasználó beállításainál (nem tudom unity-s felületen pontosan hol van mert azt sose használtam) módosíthatod, hogy a bejelentkezésél ne kérje..

2016. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Mert a telepítőben nem pipáltad be az "Automatikus bejelentkeztetés" nevű opciót.
2016. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

utolsó +1


Egyébként, ha van vendég fiókod, onnan tudsz intézkedni valamennyit, ha tudod a jelszót, amit megadtál.

2016. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
megkaptál* a root jelszót, nem a sudo-t
2016. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Van egy program: installer néven.

Ezzel lehet egy ISO file-t betölteni és ezen keresztül ráinstallálni egy pendrive-ra, mint rendszert. Onnan a pendrive-t lehet használni mint oprenszeres merevlemezt. Ha jól emlékszem akkor nem kért semmilyen jelszót, sem felhasználói nevet. Ennyi.

Ti használtatok már 16.04-es Ubuntut?

2016. szept. 29. 13:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem te a live rendszerre gondolsz. Az megint más! Akkor nem telepíted, csak live módban futtatod. De javaslom, hogy ahhoz ne azt a programot használd, hanem mondjuk az unetbootin-t.


Ha pedig pendrivera akarod telepíteni (tehát nem csak live módban, hanem teljes értékű rendszerként) akkor a telepítőjét használd és egy másik pendriveot. Fájlrendszernek pedig a btrfs vagy valami nem naplózó fájlrendszert válassz! Az fstab-ba pedig érdemes pár kapcsolót berakni, hogy ne gyilkolja a pendriveot felesleges írással.

2016. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ti használtatok már 16.04-es Ubuntut?"


Épp azt használok most is. De akkor neked illene eldönteni, hogy merevlemezre tetted, mint teljes értékű operációs rendszert, Liveban futtatod, vagy pendrivera installáltad, mert egyik sem ugyanaz.

2016. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
pendrive-ra van rakva, az installáló program(USB Installer) kérte az ISO file-t és hogy melyik lemezre telepítse, itt adtam meg a pendrive-t. Nem CD-ről illetve DVD-ről fut. Az USB Installer pedig nem kérdez rá semmire, csak elkezdi telepíteni az adott képfájt.
2016. szept. 29. 14:56
 9/13 A kérdező kommentje:
Az fstab-nak hogyan kezdesz neki?
2016. szept. 29. 14:57
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 De nem telepíti értsd meg. Attól, hogy pendriveról fut, az még egy live rendszer marad!


Szerintem a program nem kompatibilis az ubuntu 16.04-el. Unetbootin-el másold fel (nem, az sem telepíti) és ha elindult a live rendszer akkor fogsz az asztalon találni egy Install ikont.

2016. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!