Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben van olyan függvény...

Excelben van olyan függvény vagy módszer, amely megszámolja, egy adat hányszor fordul elő egy tartományban?

Figyelt kérdés
Példa: A1:A100 tartományban nevek vannak. Egy név többször is előfordul a tartományban. Kérdés: HÁNY KÜLÖNÖZŐ név van? Van erre függvény, vagy valamilyen módszer, amivel meg lehet számolni?
2008. okt. 3. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
DCOUNT, vagy DCOUNTA. az egyik az üreseket figyelmen kívül hagyja.
2008. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem ACCESS-re való? Mert a gugli keresőbe beírva ezt írja ki. De ha Excel-ben van, mi a magyar megfelelője?
2008. okt. 3. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, az a függvény csak arra jó, hogyha tudod h melyik nevet akarod megszámolni, a kérséedre h hűány különböző név van, arra egyelőre még nemtudok függvényt, de majd gondolkozom rajta
2008. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
de egyébként excelbe való, magyar megfelelője nincsen, ezekt így hívják
2008. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez egyébként összetett függvény lesz, nemcsak egy darab, legalább 2t egymásba kell ágyazni
2008. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
DARAB2 egyébként a magyar neve
2008. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na én feladom, éncsak olyat tudok ami megszámolja neked h hányszor fordul elő egy név az adatbázisban, de csakha megadod h melyik nevet akarod megszámolni.:)
2008. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Találtam megoldást. Mint írtátok, nem egy függvény kell. Sorbarendeztem az adatokat és egy Ha és DARABTELI függvénnyel oldottam meg a dolgot (nem egybeágyazva). Szóval van már megoldásom, köszönöm az eddigi válaszokat!
2008. okt. 3. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!