Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megállapitani...

Hogyan lehet megállapitani egy fájlrol hogy milyen tipusú, ha át lett nevezve, és aki átnevezte, nem jól nevezte át, ugyhogy nem lehet tudni egyáltalán, miféle. Valami szofver vagy link?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

...én azért szeretnék valamennyire hasznos választ adni...

Szóval: Töröld ki az extension-t ha még van ( a pont utáni rész pl: .doc )hogy ne legyen semmilyen kiterjesztése.

Jobbklick a file-ra --> View (Lister)

Így notepad formátumban fog megjelenni mindenféle kriksz-kraksszal, de ne ess kétségbe.

Mens le az ákombákom legaljára.

Pl egy excel file-nál ezt találod:

"R o o t E n t r y  ÿÿÿÿÿÿÿÿ  À F þÿÿÿ W o r k b o o k  ÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿ Þ  S u m m a r y I n f o r m a t i o n (   ÿÿÿÿ   D o c u m e n t S u m m a r y I n f o r m a t i o n 8 ÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿ   "


Egy Word doksinál ezt:

" Microsoft Office Word Document

MSWordDoc  Word.Document.8 ô9²q"


JPG-nél nem találtam semmilyen szekvenciát, ami felismerhető. (Lehet, hogy van, csak nem találom...)

Ha vállalati környezetben van a file (szerveren) akkor sztem kérjél restore-t.

A legtöbbet előforduló ( általános irodai ) kiterjesztések lehetnek:

doc; xls; pps; ppt; msg; eml; pdf; jpg; bmp; png; avi; flv;

Office 2007-es kiterjesztések itt: [link]

most hirtelen nem sorolom fel az összeset, de ezeket próbáld ki először.

Ha nem megy, akkor "good luck" :-( Nézd meg ezt: [link]

2010. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi,menni fog!
2010. ápr. 25. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!