Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nincsenek ma már játékde...

Miért nincsenek ma már játékdemók?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy nem divat ma már demókat kiadni. Miért?

2016. okt. 9. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak: [link]
2016. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert mindenki letorrentezi.


Illetve mostmár vissza lehet kérni a steamtől a pénzt ha nem tetszik

2016. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 Gratulálok, megragadtad a lényeget. Akkor a kedvedért átfogalmazom a kérdést: A nagy stúdiók játékai közül hányhoz adnak ki mostanság demót? Az egyetlen említésre méltó cím, amihez demó változat kijött mostanság az Outlast 2, és az elmúlt jópár évben sem az volt a divat hogy elárasztanak minket demókkal.


Hogy miért? Remek kérdés. A demó egy olyan dolog, ami a fejlesztő/kiadó számára rizikófaktor. Akihez a demó eljut, ahhoz jóeséllyel a játék is eljutna, így a vevőtáboron nem növel túl sokat, ellenben ha a demó csalódást kelt az emberben, akkor buknak egy leendő vásárlót. Inkább hátrányos, mint előnyös számukra demó verziók kiadása, és az évek során, mintegy néma megállapodásként el-eltünedeztek a demók a nagy fejlesztők palettájáról. Hasonló tendenciával, mint ahogy a DLC-k egyre inkább betörtek a videojátékok világába.

2016. okt. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valóban egyetértek a 3. válaszolóval. Sem a Mass Effect-het, sem a The Witcher-hez, sem az Assassin's Creed-hez nem jelent meg demó. Bár szoktak lenni ilyen "sajtó napok", vagy hogy hívják ezeket, amikor a sajtósok kipróbálhatják és blogolhatnak/vlogolhatnak róla.


Egyet is értek abban, hogyha nem tetszik nekik a demó, akkor bukta a dolog.


Viszont a 2. válaszolónak mondanám, hogy a torrentezés pont azért van, emrt a játékosokban ott van a félelem: Mi van ha nem tetszik a játék? és akkor elment 10-20 ezer ft. A demó ezt kivédte volna szerintem.


Amúgy a steam jó megoldás lehet. Ott tényleg visszaadják a pénzt? Ezt nem is tudtam én sosem steameztem.


Várjunk csak!! Ha veszek egy játékot a steam-en akkor ahhoz kapok egy telepítő kódot is nem? Szóval ha visszakérem a pénzt akkor deaktiválják a kódot? Vagy hogy működik a steam?

2016. okt. 9. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:

"Viszont a 2. válaszolónak mondanám, hogy a torrentezés pont azért van, emrt a játékosokban ott van a félelem: Mi van ha nem tetszik a játék? és akkor elment 10-20 ezer ft. A demó ezt kivédte volna szerintem. "


Előbb voltak demók mint torrenttezés, és ugye tudjuk mi lett a vége


"Amúgy a steam jó megoldás lehet. Ott tényleg visszaadják a pénzt? Ezt nem is tudtam én sosem steameztem. "


Igen, ha 2 óránál kevesebbet játszottál, és vásárlástól számított 14 napon belül kéred vissza a pénzed.

Így olyan játékokat is ki lehet próbálni amihez nem lehetséges demó(jellemzően multiplayer)

Plusz a játékállás is megmarad, ha nem kéred vissza a pénzed(még demóknál nem lehetett mindig áthozni)


"Várjunk csak!! Ha veszek egy játékot a steam-en akkor ahhoz kapok egy telepítő kódot is nem? Szóval ha visszakérem a pénzt akkor deaktiválják a kódot? Vagy hogy működik a steam?"


Van pár játék amihez jár, de nem túl gyakori. Ezt nem tudom, de gondolom visszavonják

2016. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Manapság a legtöbb kiadó azért nem ad ki demókat,mert nem érdekli őket más csak a bevétel.Egy demó készítése több időbe és költségbe kerülne.Pedig kellenének.Meg tudnád nézni azt,hogy milyen jól vinné a géped az adott játékot, vagy el tudnád dönteni hogy tetszik-e a játék.A demók helyett ingyenes hétvégéket tartanak,de abból 1 nap mire leszedi a géped.Vagy nem értesülsz róla,ezért lekésed.
2017. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért a legtöbb kiadó ne csodálkozzon hogy torrentezik a kalózváltozatokat ha már lusták voltak demót csinálni hozzá.A legtöbb játékos csak ki szeretné próbálni a játékot vásárlás elött. Ha nincs demo akkor jön a kalózverzió. :)
2017. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!