Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal szkenneljek...

Milyen programmal szkenneljek be valamit, hogy JPG formátumú legyen? Van a Widowsban ilyen?

Figyelt kérdés
Valami más kéne, mint a Photoshop, mert az nem tudja a beszkennelt fájlt JPG-ben, csak TIF-ben elmenteni. Azt tanultam az iskolában, hogy a TIF is alkalmas internetre, hogy a csatolt fájlt el tudjam küldeni, de egyik levelezőm sem küldi el. JPG-ben, Wordben el tudná, de TIF-ben nem küldi.

2016. okt. 11. 09:48
 1/10 DjImipapa ***** válasza:
Nagyon kutyulod a dolgokat....photoshop az nem scanner, milyen készülékkel olvasol be?
2016. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Windows 10-re van egy Scan nevű program az Áruházban, próbáld ki azt. Ha nem Windows 10-ed van akkor meg pleb vagy.
2016. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 CspCsj ***** válasza:

Tudja, csak nem Mentés hanem Exportálás:

[link]

2016. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A .jpg egy tömörített képformátum, míg a tif tömörítés nélküli. Gondolom azért nem akarja elküldeni, mert jó nagy felbontáson szkenneled és mamut méretű lesz tőle a fájl. (Most lehet tévedek, de ha jól emlékszem, akkor a tif jól tömöríthető zippel, rarral is.)

Ahogy előttem is írták a photoshop tudja menteni jpg-be is. Elég csúnya lenne, ha ilyen alapot nem tudna! :D Exportálni kell és voálá ott lesz a listában.

2016. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lajos54 ***** válasza:

Őőőő... A szkennernek nincsen saját programja? Általában adnak mindegyikhez, a szükséges driverrel együtt. Abban be lehet állítani a beolvasás formátumát.

Ha esetleg nincsen (mondjuk nincs meg a telepítő CD), a gyártó honlapjáról biztosan lel lehet tölteni. De ha esetleg mégsem sikerülne, bármelyik ingyenes képnézegető is alkalmas szokott lenni, általában a Menü-Behozatal vagy esetleg Beolvasás-t keresd. Onnét aztán olyan képformátumban mented el, amit kiválasztasz a lehetőségekből.

Persze driver (illesztőprogram) akkor is kell.

2016. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
HP scannerem van, windows 7, a Photoshoppal szoktam scannelni, ott van egy import, és kiírja a scannerem nevét és megcsinálja a scannelést. De mostanában valahogy nem jelenik meg save as-nél a JPG.
2016. okt. 12. 07:20
 7/10 A kérdező kommentje:
A Photoshopban save as-nél tényleg nem gördül le a formátumok között a JPG!!!........Ezt egy éve így csinálja. Emlékszem, hogy volt JPG lehetőség, nem tudom, mitől nincs.........De megoldottam, a Paint átváltotta JPG-be!!!!..........Egyébként köszi szépen.
2016. okt. 12. 07:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Izgalmas hiba! Felkeltette az érdeklődésem. :)

Nézd meg pl. az Image/Mode beállításait. Amikor áttettem 32 bitesre a képet, akkor valóban eltűnt a jpg a save as-ból.

Lehet nem ez a baj, de valami hasonló beállítási problémát keress szerintem.

2016. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amikor a Photoshopb-an megnyitok egy fájlt, akkor ott van rengeteg formátum, ott van a JPG is, de persze az én fájlomat TIF-ben mentette el, tehát naná, hogy nem nyitja meg JPG-ben.
2016. okt. 13. 14:03
 10/10 Lajos54 ***** válasza:
Itt már jóval előbbre, volt róla szó: ne a mentés másképp opciót válaszd, hanem az Exportálást, ott lesz jpg!
2016. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!