Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint driverek telepítésé...

Linux Mint driverek telepítésével probléma?

Figyelt kérdés
Feltettem a Linux Mint legújabb változatát win helyett. Két gondom van. Az egyik, hogy ha használva vannak a gép erőforrásai, akkor villog az egér, ami borzasztóan zavaró. Most is fut a háttérben egy programom és közben néha elkezd villogni az egér. Legutóbb egy játékot indítottam el és a játékon belül is végig villogott a kurzor. Feltételezem azért, mert a megfelelő videókártya driver nincs feltelepítve. Igazam lehet? A másik próbléma, hogy ugyan van hang, de nagyon furcsa, egyáltalán nem olyan, mint win alatt volt. Itt is driver problémára tippelnék. Eléggé kezdő linuxos vagyok még, szóval jól jönne az alapoktól kezdve a segítség!
2016. okt. 19. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mint 18-at raktad fel gondolom, próbáld meg először a 17.3-at. Legújabb verziók nem mindig szoktak jól működni egyből.
2016. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt raktam fel, de próbáltam én ezt már régebben is más verzióval, akkor is ugyanezek a problémák jelen voltak, azért is tértem vissza a winre. Most ezt nagyon szeretném elkerülni és megoldani a problémákat.
2016. okt. 19. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg rákerestél már a google-ben a videókártya típusa plusz linux driver címszavakkal?
2016. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem valamilyen szakfórumon próbálkozz! Én két éve próbáltam linuxot tenni a laptopomra, de nem volt internet és a fényerőt se lehetett szabályozni. Az Ubuntu 16.04 végre megoldotta a problémákat.
2016. okt. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem anno az ubuntu csinálta a nincs internet dolgot. A Linux Mint meg megoldotta, csak itt jöttek ezek az új problémák. Természetesen próbáltam rákeresni. A villogásra nem találtam semmit egyik nyelven sem (csak másfajta problémánál fellépő villogásról, ahol a villogás csak jelzés volt és nem maga a probléma). Próbáltam feltenni megfelelő nvidia drivert, de rengeteg probléma van vele. Megoldottam az elsőt, jött a második, sikerült azt is megoldani fél óra keresgélés után, aztán jött a harmadik. Azt már nem sikerült sajnos. A szakfórumon most levelet várok, új jelszót kellett igényelnem, csak az is időigényes, lehet, hogy csak holnap jön meg.
2016. okt. 19. 10:47
 6/7 anonim válasza:
Én is szórakoztam már az nvidia driverrel, sikerült is felraknom, de folyamatosan pörgette.
2016. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazam volt, nem jó drivereket használt. Egy napnyi szerencsétlenkedés után rájöttem, hogy van illesztőszotftver kezelő az oprendszerben és ott találtam nvidia drivert. Nem hiszem, hogy én azt akartam feltenni, de mindegy is, mert ezzel már elmúlt a kurzor villogássa. Mitovább kirpóbáltam egy játékot is, ami az nvidia-s driver előtt bórzasztóan laggolt, utána pedig jó lett. Valószínűleg lehetne jobb is, de most úgy nézz ki, hogy minden működik. Szeirntem a hang is jó lett, de ezt nem mondm biztora, lehet hogy már csak én halucinálom bele a régi hangot. :D Köszi a válaszokat!
2016. okt. 19. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!