Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért számolja ekkorának?

Miért számolja ekkorának?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy játékot, 0,4%-ál meguntam a letöltést, de az eddig letöltött iso-t még mindig 5GB-nak látja a gép.
2010. ápr. 26. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

valami letöltésvezérlővel, vagy p2p programmal szedted gondolom...


ezek nem feltétlenül lineárisan szedik le a cuccot, azaz nem az elején kezdik és a végén befejezik, hanem összevissza, ahogy sikerül, illetve előre lefoglalják a helyet a gépen és nem járhatsz úgy, mint pl. az IE-nél, ahol a letöltés közben derül ki, hogy nincs elég hely a gépen...

2010. ápr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
gondolom torrent, és azért mert a kliens előre lefoglalja a helyet
2010. ápr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen. uTorrenttel szedtem.
2010. ápr. 26. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előttem levő, lefoglalja előre a helyet. Mert ha nincs annyi helyed el sem kezdi a letöltést, hanem rögtön jelzi, hogy nincs annyi hely.
2010. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2010. ápr. 26. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azért foglalja le a helyet, hogy tudja, hogy van-e annyi helyed, hanem pusztán azért, mert darabokban szedi le a dologokat. Ez a torrent alapja.

Pl. egy filmet 1000 darabra szed szét, mindegyik 1 mb. Max 1mb/s-el tölthetsz fel. Igy ha 2en töltik, mindegyik 500kb/s-el töltheti maximum. De ha az egyiknek az elejétől küldöd, a másiknak a végétől, akkor az egyikőjük küldheti a másiknak is, amit tőled kap és forditva, igy mindketten 500kb/sel töltenek le tőled, 500kb/s-el a másiktól és 500kb/s-el töltenek fel a másiknak. A hangsúly a letöltés. Neked hiába van csak 1mbpses neted, a két letöltő közül mindkettő maximum ennyivel tölthet le és nem pedig a felével. (ez addig igaz, amig egyedül töltöd fel)

Ebből világosan látszik, hogy miért foglalja le a helyet. Ha nem tenné, a végén 1000 darabot kellene egyesitsen, és rendezzen, mivel ezeket nem is sorrendben kapja meg a torrent kliens.

2010. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!