Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows telepítésével...

A windows telepítésével gondjaim akadtak (a többi megfogalmazást nem engedte az oldal. )?

Figyelt kérdés

Vettem egy új laptopot (ASUS X550VX) és az istennek sem megy fel rá a Windows. Ha natúr win7et telepítek akkor végigmegy a telepítés, de mikor be kéne tölteni a windowst a töltőképernyőn megáll (csökkentett módban is). Ha olyan win7et akarok telepíteni amibe integrálva vannak már a megjelent frissítések, akkor a telepítés legvégén hibaüzenetet ír ki ("a felügyelet nélküli beállítások közben hiba lépett fel" és a "az egyik telepítő fájl sérült ezért a telepítés megszakadt") random hogy melyik üzenet ugrik fel. Próbáltam már telepítőlemezzel és usb-vel is. Win10-el is ugyanez a helyzet.


Egész nap ezzel vesződtem és kezdem feladni...



2016. okt. 25. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Spóroltál a rendszeren pár ezret, most vedd meg jó pénzért!

Aztán UEFI -s módban indítsd és telepítsd a Win10 -et.

(7 -el ne is szenvedj, ahhoz rengeteget kéne a telepítőn fabrikálni, hogy életre kelljen)

Amikor telepíted a Windows -t, törölj minden partíciót, hogy GPT lemez kiosztásba tudja vinni ne MBR -re.

Aztán mehet a Win 10 telepítése.

(Azért kell megvenned, mert nem igen fogod tudni fel crackelni)

2016. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gábor_79 ***** válasza:

Esetleg még megpróbálhatnád a BIOS-ban kikapcsolni az UEFI beállításokat. Manual 67-69.old [link]

Fast boot > disabled

Launch CSM > enabled (boot fül alatt)

Security fül alatt; Secure boot > disabled

Igazából a gyártó csak win 10 drivereket biztosít.

2016. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
(Kikapcsolt állapotban inkább csak linux telepíthető, Win7 -nek nincs alaplapi chipset vezérlője, amit fabrikálni, majd integrálni kelne a telepítőbe, Illetve valamiért amit a kérdező is tapasztalt hibajelenség jön elő Win 10 esetében is)
2016. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 CspCsj ***** válasza:

A hivatalos Win10 telepítő elérhető bárkinek, és az adathordozó-készítő eszköz (program) pendrive-ra, vagy DVD-re is megcsinálja:

[link]


Ha így sem megy, akkor szerintem a megvásárolt sem fog menni... (a későbbi aktiválás persze a telepítéstől független)

2016. okt. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rufus-szal és a microsoft programjával is megcsináltam az usb-s telepítőjét a win 10-nek, de nem változott semmi.
2016. okt. 26. 00:24
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötelező ám windowst használni, nyugodtan rakhatsz fel linuxot is. Nekem is az van laptopon.
2016. okt. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni köszi a segítségeket
2016. okt. 26. 13:17
 8/13 Gábor_79 ***** válasza:
És mi volt a megoldás áruld már el! Volt másik illető ugyanezzel az Asus sorozattal és tehetelen volt. És lehetnek mások is az elkövetkezendőben. Hasznukra válna az információ.
2016. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


@ECHO válasza


"2. lehetőség:

Töltsd le a Rufust és azzal írd ki a telepítőt egy pendrivera UEFI/GPT módban. A fájlrendszer legyen FAT32! Ez lényeges. Ugyanis NTFS fájlrendszerről az esetek 99%-ban nem lehet UEFI módban rendszert telepíteni.

Az UEFI-ben engedélyezd a Secure BOOT lehetőséget.

Ezután indítsd a telepítőt, és amikor a partíció kiválasztásához érsz, akkor nyomd meg a Shift+F10-et és sorban add ki a következő utasításokat:

diskpart

select disk 0

clean

convert gpt

exit

exit

Most frissítsd a lemeznézetet. Ezután az immár teljesen üres merevlemezre irányítsd a telepítést. Nem kell semmilyen partíciót létrehozni! A partícióstruktúrát majd a telepítő létrehozza és a köteteket megfelelően beállítja."


Annyi különbséget csináltam, hogy nem kapcsoltam be a Secure BOOT-ot, mert nem engedte és a telepítőben megcsináltam a partíciókat.

2016. okt. 26. 15:30
 10/13 A kérdező kommentje:
És nem kellett eredeti Win10 hozzá, probléma nélkül lehetett aktiválni.
2016. okt. 26. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!