Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Action nevű program nagyon...

Lacko1996 kérdése:

Action nevű program nagyon sok helyet vesz el videózás közben (1 perc=300Mb) Van erre valami megoldás hogyan lehetne ezt csökkenteni?

Figyelt kérdés
1 órás gameplay videó több Gb lenne és mire azt feltölteném youtubera lennék 70 éves, valakinek van valami tippe?
2016. okt. 28. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Lejjebb tudod venni a minőséget?
2016. okt. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hominida ***** válasza:

A játék mentése után a felvételt újra tudod tömöríteni videókonvertáló programokkal, annyi van belőlük, mint a rohadás. A választás attól is függ, hogy a mentés milyen formátumba történt. Keress aszerint konvertert. Lehet, hogy többet is ki kell próbálnod.


Számíts rá, hogy a generált grafika sokszor élesebb kontúrokból áll, mint egy valós környezetben felvett videó. Emiatt valószínűleg nagyobb bitrátát kell majd választanod (tehát nagyobb lesz a videófájl), mint egy átlagos filmnél, különben a kontúroknál csúnya szellemkép tud feltűnni, a színátmenetes felületek pedig íves csíkokra fognak osztódni. Ezt is próbálgatni kell egy-két rövid mintával.

2016. okt. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
AVI formátumban veszem fel, és 720p-ben, tudnátok ajánlani ilyen konvertáló programokat?
2016. okt. 29. 08:34
 4/9 b4r4thg ***** válasza:
FormatFactoryval mindent tudsz kb mindenbe konvertálni. A kívánt minőséget is be tudod állítani.
2016. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sikerült lekonvertálni, de képkockakiesések vannak, mi lehet a gond?
2016. okt. 29. 09:53
 6/9 Hominida ***** válasza:

A kiesések csak a konvertált fájlban vannak? Szokatlan volna. A konvertert nem sürgeti az idő, nem kell kockákat eldobnia.


Egyébként mondok még programokat, eseteges kísérletezésre: Magic Video Studio, Xilisoft Video Converter, de AVI-hoz az egyszerűségében is tökéletes VirtualDub is megteszi. Az utóbbiakhoz telepíteni kell a gépre egy jó kodekcsomagot is, amely tartalmazza a célformátumot, például az MP4-et.

2016. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hominida ***** válasza:

Most jut eszembe, a nyáron láttam egy rövid videót, amiről tudom, hogy hivatásos vágó rakta össze profi programmal, emlékezetem szerint MP4 formátumba. Amikor lejátszottam, én is azt hittem róla, hogy hibás, csak aztán amikor egy vágóprogrammal kezdtem nézegetni, akkor derült ki, hogy benne van minden. Csak a lejátszáskor csúnyán szaggatott. Szerintem a magyarázata az lehetett, hogy a rendereléskor a program valami nagyon összevissza-hivatkozásos, csúcsgazdaságos struktúrába rendezte a képkockákat vagy akár a pixelblokkokat, amelyek dekódolása a lejátszáskor lassan megy. A vágó nyilván SSD-n és egy szupererős gépen dolgozott, neki a dolog nem tűnt fel.


Más kodekkel, más programmal is próbáld ki a tömörítést.

2016. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valamiért nembirja a gépem az AVI formátumot, MP4-be lekonvertáltam és tökéletes, egyébként az Action felvétel közben kb hány FPS-t vesz el 1 játéknál?
2016. okt. 29. 20:47
 9/9 Hominida ***** válasza:

"Valamiért nem bírja a gépem az AVI formátumot"


Ez újratelepített vagy másféle kodekcsomaggal megjavulhat. Az AVI egyébként csak akkor nevezhető formátumnak, ha abba "nyers" (raw) tartalomként írták a felvételt. A szokott esetekben a legtöbbször DivX vagy XviD formátumú anyag van az AVI-n belül. A DivX újabb kodekjei az utóbbi időben kicsit zűrösen dolgoznak, főleg Windows 10 alatt.


"az Action felvétel közben kb hány FPS-t vesz el"


Sejtelmem sincs, valószínűleg másnak sem. Csak te derítheted ki a fájl elemzésével. A képkockák eldobásának egyébként az oka az, hogy a gép nem tudja a kockákat olyan gyorsan tömöríteni és menteni, mint ahogy azok érkeznek. Ha a processzorterhelést egy kicsit csökkenteni tudod, vagy javítani a lemezírás sebességét, megritkulhat a kockaveszteség.

2016. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!