Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » C++- ban hogyan tudok adatokat...

C++- ban hogyan tudok adatokat tárolni a 2D-s tömb mintájára, de különböző típusú változókkal?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy hasonló formában tudjam az adatokat lekérdezni! Pl.: tomb[sor][oszlop] formában.

2016. okt. 29. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint erre nincs mód.

Meg lehet oldani egy speciális listával, de annak a kezelése nagyon nem hasonlít egy tömb-re.

2016. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok járatos a C++-ban, de ha nem okvetlenül muszáj mindkét indexnek számnak lennie, struct töbmbbel csinálhatsz valami hasonlót. Ez ugyan C, de itt a #14-es próbálkozásomban meg a #15 hozzászólásban szó van róla, meg az is látszik, hogy hogyan hivatkozhatsz rá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2016. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
+tömbbel
2016. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az lenne a legjobb, ha mindkettő (sor, oszlop) indexelt lenne, de ha választani kellene akkor a sor mindenképp kell, de előtte meg akartam kérdezni mások véleményét.


Köszönöm!

2016. okt. 30. 23:15
 5/8 anonim válasza:
Láncolt listával könnyedén megoldható. Egy listaelem egy struktúra, ami tartalmaz egy értéket, ezt megoldod template-el, és egy pointert, ami a következő listaelemre mutat. Ezeket a listaelemeket az első listaelemmel ábrázolod egy osztályban, + az osztályban definiálod a neked szükséges zárójel operátorokat, ahol megírod az algoritmust. Így az egyes listaelemek össze lesznek "láncolva", és a bennük tárolt érték típusa tetszőleges lehet. Ha ez mind megvan, akkor elnevezed egy saját típusnak, majd beimportálod a header file-t, és úgy fog viselkedni ahogy - esetedben tömb - szeretnéd (legalábbis úgy fog látszani).
2016. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, ezzel próbálkozom, a láncolt lista megvan, most próbágatom, mit is lehet vele művelni, ez elég jó indulásnak! Köszönöm!
2016. nov. 5. 10:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerült egy egyszerű láncolt listát alkotnom, az értékkel, illetve két mutatóval (előző és következő), ezt bővíteni fogom, viszont nem tudom, hogy ebből hogyan fogok bármilyen értéket viszakapni, mert ha írok egy funkciót, ami pl kikére az x,y helyen található értéket, meg kell adnom, hogy a funkció mit ad vissza (pl. int vagy char stb.), ez hogy tudom áthidalni? Két funkciót írjak, hogy pl. int vissza_egesz()... és char vissza_szöveg()... ?
2016. nov. 5. 12:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Tévedtem, az egész nem működik, a láncolt lista létrehozásán kívül semmi nem működik, sem a hozzáadás az elejéhez, végéhez, sem a lekérdezés. Azért köszönöm a segítséget :(
2016. nov. 5. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!