Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A monitorom kiirja h input...

A monitorom kiirja h input resolution out of range, igy mar bekapcsolaskor se tudok vele mit csinalni, nem tudom atallitani?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
a bios meg a safemode csak bejön...
2016. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:

Magyarra fordítva: bemeneti felbontás tartományon kívül


A monitoron magán nincsen menü? Esetleg ott próbálkozzál, vagy csökkentett módban elindítva a gépet.

2016. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bios bejon, de semmi erre szolgalo dolgot nem talaltam, csokkentett mod is bejott, egy darabog, de ez nem olyan mint ami a win8-n volt, win10-t hasznalom.
2016. nov. 3. 14:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Jo, el tudom inditani a csokkentett modot, de ezenkivul elorebb meg mindig nem jutottan.
2016. nov. 3. 15:01
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Valószínűleg valami olyasmi hiba lehet, hogy a videókártyánál nem jó felbontás van beállítva. Vagy a kártya, vagy a monitor nem tudja. Illetve mondjuk a kártya elvileg tudja, de a monitor nem képes megjeleníteni.

Csökkentett módban megnézed az Eszközkezelőben, hogy milyen videókártyát ír ki, illetve annak rendben van-e az illesztőprogramja.

Ha úgy tűnik, hogy jó, akkor válaszd ki az eszköz eltávolítását. Utána indítsd újra a gépet. Akkor felismeri az "új" eszközt, telepíti hozzá az illesztőprogramot (ha ismeri a Windowsod), ha nem ismeri, akkor kéri a programot. Ilyen esetben addig egy alap videovezérlőt használ.

Ha sikeres a telepítés, akkor vélhetően alap beállításokkal, látható kell, hogy legyen a monitoron a kép. Végül beállítod a megfelelő felbontást - természetesen olyat, amit tud kezelni a monitorod.

(amit itt leírtam, az előbb egy másik gépen végigcsináltam ellenőrzésül, nálam működött. Még ki is írta, hogy túl alacsony a monitorhoz a kártya beállítása, amit aztán módosítottam megfelelőre).

2016. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!