Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet egyszerűen . Wmv vagy . Mov felbontást módosítani?

Figyelt kérdés

Powerpointból maximum 1280×720 tudok wmv videót generálni, de nekem kivetítőre 1920×1080 felbontású .mov fájl kellene.

Amilyen programokat találtam az vagy nem kezelte a wmv/mov formátumot, vagy olyan bonyolult volt, hogy nem sikerült megcsinálnom a felbontás növelést.



2016. nov. 7. 11:19
 1/7 Lajos54 ***** válasza:
Felfelé nem szokás a videók felbontását módosítani. A fájlméret növekedésén kívül csak minőségromlást lehet vele elérni. A hiányzó képpontokat egyetlen program sem tudja kitalálni.
2016. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Brenya ***** válasza:
Ez elég egyszerűen használható(bár a minőség a forrásfájltól függ.:freemake video converter
2016. nov. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kipróbáltam a freemake video convertert, de sajnos felfelé nem alakít csak lefelé.



Lajos54-nek:

"Felfelé nem szokás a videók felbontását módosítani."


Nem az volt a kérdés, hogy szokás e! Nekem most szükségem van rá!



"A fájlméret növekedésén kívül csak minőségromlást lehet vele elérni."

Ez se igaz. Azt is el lehet vele érni, hogy a projector rendszerünkön ne fekete legyen a kép terület fele, hanem töltse ki a képet, mivel azon nem tudok igazítani.



" A hiányzó képpontokat egyetlen program sem tudja kitalálni."

Mit gondolsz a HD tévén hogy játsszák le akkor a nem HD adást? Interpolálásnak hívják. Minőség romlással jár, de jelen esetben nem is adtam olyan feltételt hogy a minőség ne legyen rosszabb. A lényeg, hogy ki kell töltenie a kijelzőt.

2016. nov. 7. 11:53
 4/7 Brenya ***** válasza:
Nekem engedi az 1920×1080-as felbontásig is(legördülő menüből kiválasztva).
2016. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kiválasztani engedte, de ha megnézem alul a kimenő fájl felbontását, az maradt az eredeti 1280×720, és ha végig vittem a folyamatot, tényleg nem lett növelt felbontás az eredmény:(

Lehet, hogy valamit nem vettem észre amin még kellene átállítani?

2016. nov. 7. 12:31
 6/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Kipróbálhatod még az Avidemux nevezetű programot is ( [link] ).


De gondolom ebben is mint a Freemake video konverterben, ha a "copy" módot választod (ami nem jár átkódolással) nem tudod a méretet változtatni.


Tehát ki kell választanod, hogy milyen kodek milyen felbontás, milyen bitrate, stb,stb, tehát minden adatot meg kell adnod és az átkódolás a videó hosszától és a gép sebességétől függően eltarthat egy ideig.


Sok sikert.

üdv.

2016. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Az avidemux-el sikerult a méret növelés aviba. Sajnos mov kiterjesztést nem talaltam benne (lehet, hogy van, csak nem lelem), de a konvertálás más programbol sikerült, így a kívánt végeredmény megvan.
2016. nov. 7. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!