Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik képszerkesztővel tudom...

Melyik képszerkesztővel tudom azt megcsinálni, hogy a szerkesztett fotóm ne négyzet alakú legyen?

Figyelt kérdés

A képet fel szeretném rakni egy oldalra, aminek kék a háttere. De nem szeretném úgy megcsinálni, hogy "egybeolvadjon", hanem a hátteret "kivenni".

Pl: [link]


Ennek ugye kék a háttere. Tegyük fel, hogy pont ugyanolyan színe van, mint az oldalnak, ahová fel szeretném rakni. Amikor a kép fent van, azt lehet belőle látni, hogy a kép egyesül a háttérrel.

DE, amikor a hátterét átvátoztatják pl ságára, akkor minden mehet a levesbe.

EZÉRT keresnék egy olyan programot, amivel megtudom azt csinálni, hogy eltávolítom a kép hátterét.


MELYIK erre a legalkamasabb, lehetőleg magyar, ingyen letölthető, korlátlan ideig használható képszerkesztő??


Letöltő link kéretik!


2010. ápr. 28. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Hmmmmm. Én Power Pointhoz használok hátteret, de még soha nem vette át a háttér színét a kép. Egyébként már a memóriakártyáról bemásolva a képeket is átméretezek (minek foglaljanak annyi helyet), álló téglalap alakú: 700 × .,..,

fekvő téglalap 1000 × ..... Ezek állnak legközelebb a Power Point rekord méretéhez. Aztán dia beillesztése fájlból és bemásolom, rákattintok és kihúzom a szélekre. Ennyi az egész. A képszerkesztőm ez: [link]

2010. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Apukám, az Irfan View egyszerű (de még a videós .avi fájlokat is tudja kezelni), kicsi, könnyen kezelhető és magyaritás is van hozzá. Ingyenes, korlátlan ideig használható. [link]
2010. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

GIMP-pel megoldható,csak azt hiszem PNG formátumba kell elmenteni./jpg formátumnál nem lehet átlátszó terület/


[link]

2010. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A varázspálca eszközzel rá kell kattintani a kék területre,aztán törölni.A küszöbszintet felemeltem 40-re,mert maradtak foltok.Minden különálló területtel megcsináltam ezt,aztán Másolat mentése.

Biztosan lehet egyszerűbben is,de most használtam először.

2010. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és a kép persze szögletes marad,csak a kék részek lesznek átlátszóak./az utóbbi 3 én voltam,csak mindig eszembe jut valami.....:)..../
2010. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
merrefelé találom azt a parancsot, hogy legyen átlátszó?
2010. ápr. 30. 17:39
 7/7 anonim válasza:
Photoscape
2010. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!