Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Akadozik minden videolejatszó....

Tibo00 kérdése:

Akadozik minden videolejatszó. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az op rendszer windows 7 ram 1.25gb proci: intel celeron CPU 1.80 GHZ a videokártyára azt irja hogy szabványos vga adapter. Mit kell tennem hogy ne akadozanak a video lejatszok???
2016. nov. 12. 13:11
1 2
 1/11 Szirty ***** válasza:

Szerintem derítsd ki milyen video vezérlő van benne és telepítsd a drivereket. Óriási lesz a különbség...


De ha ez sem lenne elég, akkor használj nagyobb teljesítményű gépet, vagy alacsonyabb minőségű videót...

2016. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És azt hogy tudom megnézni hogy milyen videovezérlő van benne???
2016. nov. 12. 14:38
 3/11 CspCsj ***** válasza:

1.

Vannak ingyenes vezérlőprogram (driver) keresők, pl:

[link]

Néha nem jót telepítenek, vagy reklámok lephetik el a gépet.



2.

Személyesen inkább a gyártó oldaláról szoktam beszerezni, ehhez a videokártya modelljét kell megtudni. Vannak erre is programok, amik kiírják, pl.: [link] vagy [link] stb.

Akár program nélkül is megtudhatod:

Start menü > egyből írd be: Eszközkezelő > feljebb a találatoknál indítsd > alul a Videokártyák kategóriában duplaklikk a Szabványos VGA elemen > fent Részletek fül > Tulajdonságnál válaszd a Hardverazonosítókat > alatta megjelenik a videokártya gyártó és modellszámának a kódja:

VEN_XXXX - gyártó (vendor) és DEV_XXXX - eszköz (device). Ezek alapján pl. a [link] oldalon beazonosíthatod.

Vagy írd meg ide a kódokat, és valaki biztos megkeresi a gyártó oldalán.


Ha megvan a modell, akkor a gyártó weboldaláról letölthető hozzá a program.

Leggyakoribb gyártók weboldalai:

[link]

[link]

[link]

A letöltéshez a Windows pontos verziójára is szükség van (nálad valószínűleg Windows 7 32bit):

Start menü > Számítógép menüponton jobbegérgomb > Tulajdonságokra > fent kiírja hogy Windows 7, középtájon pedig hogy 32, vagy 64 bit.



3.

Vagy bekapcsolhatod a rendszerfrissítést, az letölti a szükséges vezérlőprogramot, bár néha több óráig is eltarthat ha régen volt utoljára frissítve:

Start menü > egyből írd be: Windows Update > feljebb a találatoknál indítsd > balra Beállítások módosítása > Soha ne keressen frissítések helyett legyen valamelyik más (Automatikusnál nem jelzi hogy frissít, csak sokszor belassul a gép egy időre, a többi választásnál pedig kiírja, hogy frissítéseket talált és kézzel kell indítanod a telepítést - ekkor folyamatjelzőn is látod, hogy hol tart), ezenkívül ugyanitt az ajánlott frissítéseket is pipáld ki, mert a vezérlőprogramok nem a fontos frissítések közé tartoznak.

2016. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem a hardverazonositoknál ezeket irja ki: PCI\VEN 1039&DEV 6330&SUBSYS 1806147B&REV 00 PCI\VEN 1039&DEV 6330&SUBSYS 1806147 PCI\VEN 1033&DEV 6330&CC 030000 PCI\VEN 1033&DEV 6330&CC 0300 A gyártonál meg azt irja hogy szabványosképernyőtipusok
2016. nov. 13. 06:25
 5/11 A kérdező kommentje:
Valaki tudna segiteni hogy milyen drivert kell leszednem és honnan????
2016. nov. 14. 04:46
 6/11 CspCsj ***** válasza:

Ez egy SiS 6xx modell lesz. Hivatalosan nincs hozzá Win7 támogatás, de az XP vagy Vista driver-t el szokta fogadni.


Ezt a programot próbáld: [link]

Ugyanaz, mint a hivatalos oldalon lévő: [link]

Bár innét kicsit macerásabb letölteni:

1. alul pipa a felhasználási feltételekre és "I AGREE" gomb

2. Kiválasztod a rendszert (Win7 helyett Vista vagy XP ajánlott) és alatta az "IGP Graphics drivers"-t és GO gomb

3. Végül be kell írni a képról a biztonsági kódot és DOWNLOAD NOW gombra indul a letöltés


Bármelyiket töltöd is le, ki kell csomagolni és vagy telepíted (setup.exe-n jobbegérgomb > Futtatás rendszergazdaként) vagy telepítési hiba esetén kézzel próbálod: Eszközkezelőben jobbegérgomb a Szabványos VGA-n > Illesztőprogram frissítése > Illesztőprogramok keresése a számítógépen > betallózod a kicsomagolt mappát > Tovább gopmbra elvileg telepíteni fogja.

2016. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 CspCsj ***** válasza:
Kimaradt a 2. lépésnél, hogy a GO gomb előtt legalul ki kell választani a 66x/67x modellt is. (a legelején is elírtam a 6xx helyett 66x/67x akart lenni)
2016. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én letőltőtem telepitetem és ujrainditotam a gépet és hang van de kép nincs
2016. nov. 14. 18:34
 9/11 CspCsj ***** válasza:

Akkor a driver-t el kell távolítani.

Próbáld Csökkentett módban indítva eltávolítani a Programok eltávolítása résznél:

- bekapcsolás után F8 gombot nyomogatni

- a megjelenő menüben a Csökkentett módot választani

- Start menü > Vezérlőpult > Programok eltávolítása > kijelölni a megfelelő elemet > Eltávolítás ( [link] )


Újraindítás után elvileg visszaáll a korábbi állapot.


Tehetsz egy próbát a Win7 driver-rel. Ha a SiS weboldalon nem igazodsz el, akkor innét is megpróbálhatod: [link] (balra a kék DOWNLOAD NOW gomb)

Letöltés-kicsomagolás-telepítés hasonlóan a korábbiakhoz.


MEgj.:

Egyébként a rendszer-frissítés be van kapcsolva? Általában ilyesmit megtalál magától is.

2016. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 CspCsj ***** válasza:

Lehet hogy az előző hozzászólásban "túlreagáltam", azt hittem a Windows betöltődésekor nincs kép, csak hang.

Ha "csak" a lejátszónál nincs kép, akkor is törölheted a driver-t, de nem kell Csökkentett módba lépni, legfeljebb eltávolítás után újraindítani.

Ezután a Win7-es driver-t is kipróbálnám.

2016. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!