Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem fut jól a GTA V?...

Miért nem fut jól a GTA V? pedig elvileg kellene neki.

Figyelt kérdés
Megvettem ma a GTA V-t, de játszhatatlanul szaggat. Intel Pentium G4400-am van + Nvidia GTX 950 + 8 Giga RAM. Ebből nyilván a proci a leggyengébb, de mielőtt megvettem a játékot. Rákerestem youtube-on, hogy evvel a konfiggal játszott e valaki és találtam is párat ahol elég szépen fut a játék és még veszi is. Ehhez képest nekem egyáltalán nem megy. Beálljtástól függetlenül. Kb ugyanúgy szaggat 720p, mint 1080p-n, normal vagy very high beállításokon. Megnéztem a GTA V benchmarkját, ott meg azt írja közben hogy 60 FPS körül megy igaz eléggé ugrál 40-70 között, de igazából még a 30 is jó lenne nekem ha stabilan menne. Nade attól függetlenül, hogy 60 FPS körül jelez, attól függetlenül még a benchmark is szaggatott és nem is olyan mint amiket videón láttam, kb 6-7 másodpercig tartanak a jelenetek aztán újra. Drivert frissjtettem, GTA V.exe prioritását magasra állítottam, használom a VGA gaming Boostját, de semmi javulás. Még a settings.xml fájlban is átállítottam amit lehet false-ra meg 0-ra, de eredménytelen. Amúgy ha használom az Nvidia optimalizálását, akkor feltolja 1080p-re meg high-ra és úgy is kb ugyanúgy megy mintha lehúznám full low-ra. Nem tudom mivel tudnám megoldani ezt a problémát, mert szerintem azért 720p full normálon el kellene futnia legalább egy stabil 30 FPS-el, de nem teszi. A segítséget köszönöm.

2016. nov. 13. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg,hogy fut-e valami a háttérben, úgy sejtem hogy a két magból egyet használ valami folyamatosan, és így már nem marad kraft a játéknak(az is erre utal hogy a grafikai beállítás érzésre mindegy). A high erős túlzás ehhez a kártyához, de medium körül tökéletesen élvezhetően kéne futnia.
2016. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
..mármint túlzás alatt azt értem, hogy stabil 60fps, ha nem zavar hogy leesik néha akkor persze vállalható az is.
2016. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Gépház, rendszer,kijelző, speciális beállítások, adaptertulajdonságok, monitor, képernyő frissítését kapcsold fel 60 Hz-re


Haveromnak pontosan ugyanilyen baja volt tegnap. Illetve neki az egész rendszer szaggatott, de ez is segíthet.

2016. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
azzal kezdeném hogy ráteszem a 30fps cap-et. A cpu vagy a vga nem throttlingol?
2016. nov. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!