Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a baja a külső merevlemezne...

Mi a baja a külső merevlemeznek? [KÉP]

Figyelt kérdés

[link]

Samsung M3 portable


A hiba, hogy ha fájlt vagy mappát akarok létrehozni ezt a hibát írja ki windows alatt, ha linux-ra kötöm akkor meg no space left on device hibát ír, miközben bőven van hely.

- töredezettségmentesítő nem segített

- chkdsk /f /r /x nem segített tízen akárhány órán keresztül futott, majd a végén kiírta, hogy nincs elegendő hely a javításhoz, a lemez 48%-a foglalt, bőven van hely.

- linux alatt ntfs javító program nem ír hibát.

- Samsung drive manager szerint nincs hiba :)



Mi okozhatja ezt a hibát és hogyan lehetne kijavítani?


Nincs másik lemezem, hogy lementsem róla a dolgokat és leformázzam.



2016. nov. 16. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatsz egy rendszer-visszaállítást, hátha nem a merevlemezzel van baj, hanem a rendszerfájlokkal vagy a registry-vel. Azt olvastam, hogy ilyen esetekben előfordul. Ha ez nem működik, akkor csak az marad, hogy valahova lemented róla az adatokat egy fájlvisszaállító programmal.


[link]


Itt az emberünk a Recover my Files-t használta, de gondolom más is jó, Recuva vagy GetDataBack vagy más.

2016. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
"Nincs másik lemezem, hogy lementsem róla a dolgokat és leformázzam."
2016. nov. 16. 21:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Értettem elsőre is, de ha nincs más megoldás, csak az adatmentés, akkor vagy szerzel egy másikat vagy veszni hagyod az adataid.
2016. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Melyik operációs rendszeren gondolod a rendszer-visszaállítást? A Windows-on vagy a Linuxon? :)


Mindkettőnél képtelen írni a külső USB merevlemezre.

2016. nov. 16. 23:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, arra igazából nincs sok esély, hogy egyszerre mindkét rendszerben ugyanaz a hiba legyen. Úgyhogy szinte biztos, hogy a lemezzel van valami baj. HD Sentinellel vagy valamivel megnézted mit ír ki rá?
2016. nov. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Először azt olvastam, hogy ez egy Linux fájlrendszerhez köthető bug az ext4 fájlrendszernél, de ez a külső lemez NTFS-re van formázva.


Meg vagyok lőve ezzel a problémával, nem tudok túllépi. Marad az, hogy vehetek új lemezt, ami most nem épp jó.


most megint futtatom a Samsung saját drive managerét, csak a hosszabb diagnosztikát, ami kb. 2 órát fut.

Nem hiszem, hogy megoldaná, a windows sem tudta a sok-sok órás chkdsk-val.

2016. nov. 17. 17:53
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem két óra volt, de nem talál hibát. Vicc... :(


[link]

2016. nov. 18. 00:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Másik géphez próbáltad már dugni?

HD Sentinelt próbáltad már?

Az, hogy nem találtak hibát, nem jelent túl sok mindent.

2016. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Másik gépet megpróbálom, HD sentinelt is kipróbálom.
2016. nov. 18. 23:09
 10/12 A kérdező kommentje:
másik gép is ezt csinálja, hd sentinel meg fizetős, illetve nem tudom mit kéne csináljon a hd sentinel, azon kívül hogy kiírja a kondíciója milyen állapotban van, és ki sem írja mert gondolom a több lemezt csak a pro verzió tudja.
2016. nov. 18. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!