Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender problémáim akadtak....

Blender problémáim akadtak. Embert akarok csinálni csak nem tudom azt megcsinálni hogy lássam a mögötte levő képet. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Próbáltam csinálni embert. És most olyan kérdésem van hogy hogy lehet azt megcsinálni hogy van a kép, és az a négyzet amit ugye hozzá akarok igazítani. Az a problémám hogy nem tudom azt megcsinálni hogy lássam a képet, amit pedig igazítani akarok az legyen átlátszó. Mert ha a négyzetet berakom átlátszóba akkor az egész, a kép is meg minden olyan átlátszó lesz. Mit csinálok rosszul? Esetleg valami beállítás erre? Amúgy blender 2.78-asom van.

Csak azért írtam ezt oda mert videóknál is van akinek másik van és arról pedig nem tudom megcsinálni, azzal a magyarázattal.



2016. nov. 16. 21:24
 1/6 tabaki ***** válasza:

Én egy kukkot sem értek a magyarázatodból. Az ilyesféléket jellemzően a szerkesztő jobb panelján (N) megadott háttérképhez (Background Image) szokás igazítani, az viszont a szerkesztett tárgyak felületének ábrázolási módjától függetlenül megjelenik a főnézetekben. Valahová feltölthetnéd a blend-fájlodat, hogy lássuk, miről van szó egyáltalán.


Utóirat: Arról is ejthettél volna szót, hogy miféle embercsinálással foglalkozol. Ha többé-kevésbé normális testalkatúról, lehet, hogy jobban jársz a MakeHuman programmal (a Blender számára riggelt modellt exportálhatsz belőle), illetve a ManuelBastioniLAB pluginnal, amellyel a Blenderen belül készítheted el. Ha már megvan, matathatsz még épp eleget a részletekkel.

2016. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Ez is te voltál?

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..

Mert akkor érthető, mi a bajod. A kolléga nem arra válaszolt, amire kíváncsi voltál, hanem arra, amit kérdeztél, tehát nem ez a megoldás.

Mondjuk, hogy ezt a képet akarod szerkesztési alapnak használni:

[link]

Így rakhatod be:

[link]

Mint láthatod sokféle beállítással finomíthatod, hogy hol jelenjen meg, mekkorában, milyen átlátszósággal, stb.

2016. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
Egyébként meg ne az Elektronikus eszközök kategóriában tedd föl a blenderes kérdéseidet, mert így merő véletlenségből bukkan rá valaki, aki ért hozzá. Ez nem holmi kütyü, hanem egy program.
2016. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen. Azt is én küldtem. Egyébként mint már írták páran hogy tegyem fel valahová... Nem tudom hogy kell csinálni. https://www.youtube.com/watch?v=wu7fW4UYFlw Ez alapján próbáltam egyébként berakni a képet és utána nem működött az hogy a kocka átlátszó legyen. Ha nem ilyen témában írjam ki akkor milyenben?
2016. nov. 21. 16:59
 5/6 tabaki ***** válasza:

Jópofa módszer ez is, és kétségtelen, hogy ehhez bizony kell az Images as Planes add-on, tehát mégiscsak használható volt a régi válasz is, elnézést.

Bocsi, de hol látsz te ebben a videóban olyat, hogy átlátszóvá teszik a kockát, viszont a lapokon ott marad a kép? Amikor drótvázas megjelenítésre kapcsolsz, az az az egész nézetet változtatod meg, tehát olyasmit kérsz számon a tárgyon, amit magasabb szinten már lehetetlenné tettél. Ha a képeket látni szeretnéd, akkor meg kell maradnod a Material megjelenítésnél. Ilyenkor azt csinálhatod, hogy a tárgyad anyagát _tényleg_ átlátszóvá teszed: Transparency pipa be, és nullázott vagy legalább jól lehúzott Alpha-érték. Nálam működik.


"Ha nem ilyen témában írjam ki akkor milyenben?"

Nézd meg, hogy _most_ hol van a kérdésed, miután a moderátor irgalmából sikerült átrakatni...

2016. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

"...tegyem fel valahová... Nem tudom hogy kell csinálni."


Rakd a fájlt például a Google Driveba, kérj hozzá egy megosztható linket, és azt másold be ide. Próbáld ki, hogy mi a módja -- ha elsőre nem megy, ott egye meg a fene, nem az lesz az egyetlen hibás link a Gyakorin, elfér még egy-két balul sikerült kísérlet a többi mellett.

2016. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!