Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan működnek a Excelbena...

Hogyan működnek a Excelbena relatív és abszolút hivatkozások? Mer tén teljesen belezavarodtam

Figyelt kérdés

órán mire sikerüélne felfognom valamit már nem ott járuk és nincs valmi sok egítségem

legutóbb ot zavarodtam be amikor három helyre is hivetkotunk(én csak íram a távlárol)és közbe bezavart valami dollár jell aminek nem tudom mi haszna mi értelme van :( megpróbáltam itthon valamit de nem jött összse gyakolró feladatokat is küldehetek,linkelhettek, mondhattok csak valahogy megkéne tanulni őket


2010. ápr. 29. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

azt biztos láttad, hogy ha egymás alá írod 2 cellába, hogy 1, majd 2, és kijelölve elkezded lefelé húzni, akkor sorozat keletkezik.


ha egy cellába képletet írsz, és elkezded ugyanígy lefelé húzni, a képlet másolódik. pl. az első sorba írod, a c1-as cellába, hogy legyen egyenlő a1+b1-gyel, és kijelölve húzod, akkor az alatta levőkben folytatódik, hogy a2+b2=c2.

ez a másolhatóság a relatív hivatkozás. ahogy húzod, úgy csúszik minden vele.


az abszolút hivatkozásnak az a lényege, hogy egyes elemek nem vagy nem teljesen csúsznak. pl. a k1 cellába beírod, hogy 3.

az a1, b1, c1-ben legyenek számok. az a2 legyen egyenlő a1xdollárjel k1-gyel. ha ezt húzva másolod, akkor az a1, b1 része másolódni fog, viszont a k1 fixen marad. vagyis az A oszlop számait mindig a K1-ben levő számmal fogja szorozni.


ez elmondva bonyolult, de az életben egyszerűbb :)

2010. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első voltam. ennek a feladatnak mondjuk lehet úgy értelme, hogy

az a oszlopban vannak áruk árai


a k1-ben ott van az adó



a b oszlopban megnézed, mekkora az adóval növelt összeg - mindig ugyanazzal a számmal(adóval) kell növelni.

2010. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elméletét elmagyarázni nem tudom, meg úgysem értenéd meg, egy egyszerű gyakorlati példával szemléltetem.

Beírsz az A oszlopba mondjuk az első 10 sorba egy-egy számot (lehet akár véletlenszám is, de írhatod őket te is). Az én A oszlopom 1-től 10-ig a számok. Ezután neked a B oszlopba legyenek más számok, mondjuk a páros számok 2-től 20-ig. A C oszlopban soronként összeadjuk őket. Ehhez a szum függvényt fogjuk használni: =szum(A1:B1). Megnyomod az entert, kiadja, hogy három. Ez a relatív hivatkozás, mindenféle dollárjelek nélkül hivatkozol az A1 ill. a B1 cellára.

Ezután kiveszed a C oszlop minimumát pl. az F1 cellába. =min(C1:C10) Ha ez megvan, a D oszlopban a C oszlop összes számához hozzáadod a minimumot. Ezt úgy teszed, hogy =C1+$F$1 Ezek a dollárjelek arra jók, hogy ha a képletet lemásolod (a cellára rákattintasz, vastag lesz a cella kerete, és a jobb alsó sarokban lesz egy különálló pont, azt lehúzva másolsz képletet), a 2., a 3. és az összes többi sorban is az F1-re fog hivatkozni, nem az F2-re, F3-ra (ilyenkor ez azért fontos, mert az F2-ben és alatta elméletileg nincs semmi, onnan nem tud mit hozzáadni az Excel).

2010. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!