Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom megoldani, hogy...

Hogy tudom megoldani, hogy egy Excel fájl megnyitásakor, vagy azon belül egy kattintásra importáljon egy txt fájlt úgy, hogy egy előre beállított szűrés szerint jelenjen meg a tartalma?

Figyelt kérdés
Van egy program, ami egy txt fájlba ment logot. Ha ezt megnyitom Excellel vagy beillesztem, az a oszlopba kerül a tartalma. Ezekből a bejegyzésekből csak kétfélére van szükségem, amik egy-egy bizonyos kulcsszót tartalmaznak, ezt szűréssel be is állítottam. Meg tudom azt oldani, hogy a txt fájl tartalmát az Excel fájl megnyitásakor, vagy egy billentyű kombinációra, vagy az Újraszámolás vagy bármi más megnyomására importálja anélkül, hogy előtte vágólapra kéne másolnom a txt tartalmát?

2016. dec. 4. 11:47
 1/1 coopper ***** válasza:

Szia.


Macro.


Az Excelnek van Workbook_Open() autromatikus macrója ami akkor hajtódik végre, ha megnyitnak egy excel fájlt.


Ide mindent le tudsz programozni.


Úgy is megpróbálhatod, hogy előtte azokat a dolgokat amiket végre kel hajtani, macrorögzítővel rögzíted és vagy a rögzített kódod másolod a Workbook_Open () macrorészbe, vagy amikor kell a rögzített macrot visszajátszod.


Sok sikert.

Üdv.

2016. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!