Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nagyobb méretű és egyedi...

Pszicho88 kérdése:

Nagyobb méretű és egyedi ikonok milyen programmal készíthetőek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyedi ikonokat készíteni, nem a megszokott formával és méretben. Milyen programmal tudom ezt megtenni?

2016. dec. 4. 21:45
 1/4 tabaki ***** válasza:

Ikontervező programokkal (pl. Greenfish, IcoFX), de a normálisabb képszerkesztők és képnézegetők is mentenek .ICO formátumban. Más kérdés, hogy nem tudom, a Windows hogyan fogadja az eltérő méretű ikonokat, de ki kell próbálni.

Linuxban egyszerűbb, ott más formátumokat is használhatsz ikonként, ott egyébként szvsz leghasznosabb a tetszés szerint méretezhető vektoros .SVG (például Inkscape-pel készíthető el).

2016. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

ENgem inkább az érdekelt volna, hogy lehetséges e az, mint az interneten, hogy a számítógépen a háttérkép is ugyanúgy jelenjen meg, mint például egy weblap?

Ha például van a képen egy hát és rámegyek az ajtajára, akkor bejöjjön a sajátgép.

Webes környezetben ez kivitelezhető.

Meg lehet valahogy oldani a háttérkép, vagy nagyobb ikonszerű képek esetében is?

2016. dec. 4. 22:24
 3/4 tabaki ***** válasza:

Hát, ez azért már alaposan megbonyolítja a kérdést, kivált, hogy egyáltalán nem vagyok járatos a Windowsban. Az ikonok általános növelése nem bonyolult:

[link]

...viszont úgy tűnik, arra nincs mód, hogy eltérő méretű ikonokat használj egyszerre. Magát az indítóképernyőt nyilván elkészíthetnéd úgy, hogy a háttérképből vágsz ki részleteket, elmented ikonként, és azokat használod a megfelelő helyre húzva, és az ikonok rendezését letiltva -- viszont ez ugyanakkor a többi ikon nemkívánatos megnövekedését vonná maga után, tehát használhatatlan. Gyanúm, hogy a Windows saját lehetőségein belül nem is oldható meg, amit szeretnél, remélem, akad valaki, aki ismer rá külső programot.

2016. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egyébként nem működik, nem változtatható az ikonok mérete. :(

Mi lenne ha nem ikont szerkesztenék, hanem egy képre rétegeket raknék?

2016. dec. 17. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!