Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wifin keresztül nem tudok...

Wifin keresztül nem tudok képeket vagy zenét hallgatni?

Figyelt kérdés

PL:Van egy gépem vannak rajta képek, zenék.

A telefonomon kevés a tárhely(hagyjuk a memóriakártyát)és jó volna hogy a telefonommal valahogy rá tudnék csatlakozni a laptopoz úgy hogy legalább a képeket, zenéket érhetném el rajta. WIFIN keresztül, nem akarok mindig usbézni!



2016. dec. 6. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Képet hallgatni én sem tudok, pedig nagyon próbálkozok.
2016. dec. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul írtam, de ha nem értesz hozzá akkor oly felesleges volt ide írnod!
2016. dec. 6. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:

A számítógépre kell egy DLNA-szerver:

[link]

az okostelefonra egy DLNA-képes médialejátszó:

[link]

2016. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Több megoldás is létezik rá!


Windowson mappákhoz, fájlokhoz be tudod állítani, hogy legyenek megosztva az otthoni hálózaton. Telefonon egy samba (SMB) kompatibilis fáljböngészővel fogod tudni elérni.


Vannak programcsomagok is ilyen célra, pl. Younity, vagy Plex. Utobbi kifejezett multimédiás tartamak megosztására, közvetítésére szolgál, rengeteg hasznos funkcióval.

2016. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 CspCsj ***** válasza:

Számítógépen megosztod a mappákat.

Telefonon meg pl. ES File Explorer, Kodi stb. programokkal lejátszod.

2016. dec. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Windows Phone-os Total Commander el tudja érni a Windows megosztásokat, gondolom, az Androidos is.

Vagy pl. telepítesz egy FTP szervert a gépedre.

2016. dec. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
wifivel nem lehetne egyszerűbben csinálni?
2016. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 CspCsj ***** válasza:

"Minél" egyszerűbben?

Miről szeretnéd mire átjátszani?

Számítógépről telefonra/tabletre a mappamegosztás + lejátszóprogram szerintem a legegyszerűbb.

Egy DLNA-t támogató programon keresztüli lejátszás, mint a beépített Windows Media Player - esetleg lehet alternatíva. (bár több videoformátumhoz kell külön kodeket telepíteni)

2016. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kaptam egy nem privát jellegű privát üzenetet:

"Hello! Ezt kérlek elmagyarázod és segítesz benne hogyan csináljam meg? A számítógépre kell egy DLNA-szerver:és az okostelefonra egy DLNA-képes médialejátszó:"

Szóval: a gépre - amin találhatóak a médiaállományok (zenék, videók, képek) - kell egy médiaszerver.

Ez kialakítható a Windows Media Playerből is:

* [link]

* [link]

de mint arra már utaltam előző hozzászólásomban, van több féle DLNA-médiaszerver alkalmazás (de itt is felsorolnak párat: [link] ).


Az okostelefonra meg kell egy DLNA-képes médialejátszó alkalmazás. Ilyesmiket már az előző hozzászólásomban mutattam.

2017. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!