Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » IPon-ról rendeltem egy PC-t...

IPon-ról rendeltem egy PC-t és hozzá egy OEM verziós Win 10-et, kértem telepítést, így is megkapom a Win 10 kódját és dobozát?

Figyelt kérdés
Mert ugye simán lehet, hogy újra kell rakbi.
2016. dec. 9. 16:14
 1/5 DjImipapa ***** válasza:
Ha kéred tőlük, úgy a biztos...:)
2016. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

El lehet kérni az aktiváló-kulcsot - de szükségtelen - a doboza is . Mivel elvégzik ŐK neked a Telepítést ezért nyílván be is aktiválják neked - és úgy kapod a gépet .


Hogyan is történik egy aktiválás ? Előállít az alaplap chipsetjeinek+processzorból....(alaplapi alkatrészeknek) egyedi sorozatszámaiból egy teljesen egyedi Azonosítót - és azt Összetársítja a Windows aktiváló-kulcsával, és ezt tölti fel a Microsoft szerverére .


Innentől kezdve a Microsoft szerver tudni fogja, hogy ehhez a géphez milyen aktivációs-kulcs tartozik egy esetleges újratelepítés során .

Tehát... Ha újratelepítésre kerül a sor, nem kell kódot beírni - a gép netre csatlakozásakor már automatikusan aktiválva lesz !


Ne feledjük, hogy alaplapi alkatrészekhez társítja a kódot - vagyis nem nagyon érdemes processzort - vagy alaplapot cserélni - ezekben az esetekben új Windowst kell venni . Ugyanabban a gépben viszont a HDD-csere az még tolerálva van - amíg az alaplap és a rajta lévő dolgok maradnak - addig a Windows mindig aktivált állapotban lesz rajta korlátlan újratelepítés esetén is .

2016. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor viszont, higy tudom újra telepíteni, mármint miként kezdhetem meg a folyamatot? Azt tudom, hogy az alaplaphoz köti. Viszont fogalmam sincsen, hogy lehet újra rakni ha esetleg kell.
2016. dec. 9. 18:48
 4/5 DjImipapa ***** válasza:
Újratelepítéshez le kell tölteni a hivatalos verziódat(gondolom ugyanazt!), és a többi már gyerekjáték(pendriveről, vagy dvd-ről ahova kiírod).
2016. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Értem köszi! :) Akkor az MS oldaláról le tudom tölteni a már meglevő OEM-es Win-t, rárakhatom pendrive-ra is és onnan felrakhatom.
2016. dec. 9. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!